Milot Rashica është idhull te Verderi, merr vlerësimin e radhës

Milot Rashica bëri një sezon të shkëlqyer në Gjermani me skuadrën e Verder Bremenit. Ylli i…

Strakosha rikthehet titullar, Rashica dhe Celina shkëlqejnë

Thomas Strakosha është rikthyer nga dëmtimi që pësoi në fundin e sezonit të shkuar dhe sot…

Rashica: Në Shqipëri janë të çmendur, për të ardhmen nuk flas unë

“Në Shqipëri janë të çmendur për futboll!” Kështu e ka hapur intervistën e tij për “Bild”…

Fama në Kosovë dhe e ardhmja në Gjermani, Rashica i prek të gjitha

Milot Rashica nuk jep shenja largimi nga Verder Bremen. Futbollisti shqiptar ka dhënë një intervistë për…

“Rashicën tani e kanë frikë, ai është çelësi i Verderit tim!”

Trajneri i Verder Bremenit, Florian Kohfeldt, ka folur për Bild sa i takon sezonit ri në…

Milot Rashica ‘beniamin’, te Verderi i plotësojnë dëshirën

Milot Rashica ka bërë sezonin e tij më të mirë në karrierë. Jo vetëm me Verder…

Xhaka dhe Rashica përkujtojnë Vokrrin: Kosova ka humbur një legjendë!

Granit Xhaka dhe Milot Rashica janë në Prishtinë, ku zhvilluan një ndeshje miqësore mes tyre. Dy…

Xhaka-Rashica dhurojnë spektakël, ndeshja e luksit mbyllet në paqe

Granit Xhaka dhe Milot Rashica, dy nga yjet më të futbollit shqiptar, organizuan një ndeshje miqësore…

Xhaka vs Rashica, ekipet e mbushura me personalitete nga çdo fushë

Granit Xhaka dhe Milot Rashica do të vihen përballë njeri-tjetrit të shtunën, ora 20:00, në stadiumin…

VIDEO | Kosovë magjike, “dardanët” triumfojnë në Bullgari

Kosova ka siguruar një 3-pikësh  të artë në Sofie ndaj Bullgarisë. Skuadra e Shaland kreu një…

Sezon i shkëlqyer, Rashica synon edhe më shumë: Ky, vetëm fillimi!

Për Milot Rashicën, ky sezon në Bundesliga ishte i shkëlqyer. Nëntë gola dhe pesë asiste për…

Rashica te Lajpcig? Reagojnë drejtuesit e klubeve

Pak ditë më parë “SPORT BILD” raportoi për një interes të RB Lajpcig për Milot Rashicën.…

Pësoi trullosje gjatë ndeshjes, trajneri sqaron problemin e Rashicës

Milot Rashica u detyrua të lërë fushën në minutën 61-të të takimit ndaj Hofenhajmit. Sulmuesi i…

VIDEO | “Magjia” e Rashicës nuk mjafton, Bajerni kalon në finale

Bajerni i Mynihut është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Gjermanisë. Bavarezët mundën 3 –…

Nuk e preferonte në fillim, trajneri i Rashicës tregon arsyen

Milot Rashica është kthyer në harkun e pak muajve në një prej lojtarëve më të mirë…

Rashica mes më të mirëve të Bundesligës, vjen vlerësimi i radhës

Milot Rashica është një ndër futbollistët më në formë në Europë përsa i ndeshjeve të zhvilluara…

Fenomeni Rashica, agjenti Altin Lala tregon hapin e ardhshëm

Altin Lala mbetet i pandarë nga bota e futbollit. Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare, sot agjent lojtarësh,…

“Fati, përqendrimi, gabimet”, nga Zeneli te Rashica bëjnë autokritikë

Të barazosh ndaj Bullgarisë nuk është turp, përkundrazi, sidomos nëse je Kosova, një ekip mjaft i…

Rashica, një “yll” që po shkëlqen në Gjermani: Ky është vetëm fillimi!

Milot Rashica ka pushtuar mediat gjermane me paraqitjet e tij. 22-vjeçari u transferua këtë sezon te…

Ndeshja për t’u harruar, Rashica kritikohet dhe nga trajneri i tij

Milot Rashica e nisi vitin 2019 në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar gola…

Më i shpejti i Bundesligës është një kroat, spikat edhe ylli shqiptar

Një studim i bërë nga media gjermane “SPORTBILD”, ka zbuluar se cilët janë lojtarët më të…

VIDEO | Shkëlqejnë Rashica dhe Muriqi, vlerësim maksimal për dy sulmuesit

Viti 2019-të ka filluar shumë mirë për dy yjet e përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica dhe…

VIDEO: Rashica godet në Dortmund, gol që në start

Dortmundi po ndeshet me Verder Bremenin në Kupën e Gjermanisë dhe Milot Rashica e ka nisur…

Vendimtari Rashica premton: Ky është momenti im!

Rashica ishte vendimtar në takimin e djeshëm mes Hanoverit dhe Verderit, duke i dhënë fitoren këtyre…

Kompliment dhe një kritikë, trajneri i Rashicës nuk kënaqet lehtë

Milot Rashica shënoi golin e vetëm në ndeshjen midis Hanover dhe Verder Bremenit. Sulmuesi nga Vushtrria…

Premtimi i trajnerit, Rashica gati të “shpërthejë” me Verderin!

Plot 21 futbollistë janë aktivizuar për skuadrën e Verderit në gjysmën e parë të sezonit në…

Te Verderi i besojnë verbërisht Rashicës, kosovari qëndron në Gjermani

Drejtori sportiv i Verder Bremen, Frank Bauman ka folur sot për mediat gjermane, ku ka sqaruar…

Trajneri i Verderit kritikon Rashicën: Shumë larg pritshmërive!

Trajneri i Verder Bremenit, Florian Koefeld ka folur për mediat gjermane sot sa i takon ecurisë…

Rashica: Sa ndryshe Holanda nga Gjermania, më tronditi vdekja e Vokrrit

Milot Rashica ka qenë i ftuar në emisionin “Interaktiv” në “KTV”, ku ka folur për ecurinë…

Vetëm nga një pikë për Grezdën e Rashicën, Guri feston nga stoli

Eros Grezda luajti për 84 minuta në transfertën e Rejnxhërs ndaj Hibernian. Ndeshja u mbyll me…

Shkëlqimi me Kosovën, mesfushori në skuadrën e javës

Kosova arrit një sukses të madh mbrëmjen e djeshme duke arritur që të fitonte grupin 3…

VIDEO | Spektakli i Rashicës, ndaj Maltës vendimtar në çdo gol

Milot Rashica ishte padyshim lojtari më i mirë në fitoren 5 – 0 të Kosovës në…

Rashica dhe shqiponja dykrenare: Me një dëshirë dhe një qëllim….

Kosova mori një fitore të madhe mbrëmjen e djeshme, pasi mundi Maltën me rezultatin 3-1. Ishte…

Milot Rashica, nga hero në i harruar

Në muajin shkurt Verder Bremen derdhi tetë milion euro në arkat e holandezëve të Viteses për…

Verderi mund Hertën, Rashica as në stolin e rezervave

Milot Rashica nuk ka marrë pjesë në fitoren 3-1 të Verder Bremenit ndaj Hertës së Berlinit.…

Video | Volfsburg dhe Frankfurt super, Rashica e nis me asist

Mbyllen pesë ndeshje të Bundesligës. Volfsburgu arriti një fitore të rëndësishme me Shalken në minutat shtesë,…

Odegard s’i ndahet huazimeve, Vitese e kërkon për të pasuar Rashicën

Martin Odegard pushtoi mediet Botërore para tri vitesh me transferimin e tij te Real Madrid kur…

“Ambasadori” Rashica: Dua që të jem shembull për fëmijët në Kosovë

Milot Rashica luan që nga janari me Verder Bremen në Gjermani. Lojtari i përfaqësueses së Kosovës…

Rashica prezantohet në Bremen: Hap gjigant për mua

Tashmë është zyrtare, Milot Rashica është një futbollist i Verder Bremenit. Talenti 21-vjeçar ka firmosur me…

Rashica hedh hapin e madh, firmos në Bundesligë

Hap i madh për Milot Rashicën. Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës do të lërë kampionatin holandez…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online