Më i shpejti i Bundesligës është një kroat, spikat edhe ylli shqiptar

Një studim i bërë nga media gjermane “SPORTBILD”, ka zbuluar se cilët janë lojtarët më të shpejtë të Bundesligës të secilës prej 18 skuadrave të Bundesligës.

Në listën ka vend dhe për një shqiptar. Sulmuesi i Verder Bremen, Milot Rashica, është lojtari më i shpejtë i skuadrës nga veriu i Gjermanisë.

Ante Rebiç

Futbollisti nga Vushtrria ka regjistruar një shpejtësi maksimale prej 34.06 kilometrash në orë. Lojtari më shpejtë në kampionatin gjerman është sulmuesi kroat i Ajntrahtit të Frankfurtit, Ante Rebiç, që ka regjistruar një shpejtësi maksimale prej 35.11 kilometrash në orë.

Një tjetër fakti interesant i listës është se lojtari më i shpejtë i Bajernit të Mynihut ësht qendërmbrojtësi Niklas Syle, i cili rendit i pesti në listë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online