Browsing Tag

Rashford

VAR, gola dhe De Ligt protagonist: Angli-Holandë drejt shtesave

Nuk kanë mjaftuar 90 minutat e kohës së rregullt që të përcaktohet një fitues në gjysmëfianen e dytë të UEFA Nations League mes Holandës dhe Anglisë. “Tre Luanët” gjetën të parët golin, me anë të një penalltie të shdërruar në gol nga…

Tjetër dëmtim te Anglia, Sauthgejt mbetet me “kolopuçët”

Kombëtarja angleze e futbollit bëri një Botëror të shkëlqyer, duke arritur deri në gjysmëfinale, madje edhe duke fituar me penallti kundër Kolumbisë, gjë që nuk ndodhte asnjëherë. Megjithatë, ecuria e Botërorit është lënë pas dhe fokusi…

Letra e pabesueshme e Rashford, e zbulon pas 10 vitesh

Çdokush ka ëndrra dhe synime në jetë. Për disa mbeten ëndrra në sirtar, disa të tjerë përpiqen por nuk i plotësojnë, ndërsa disave u buzëqesh fati dhe në fund e arrijnë atë që duan. Tek kategoria e tretë është sigurisht lojtari i Mançester…

Mesazh i qartë për Pogba, Rashford “all in”

“Mançester Junajtid mund të jetojë dhe pa Pol Pogba”, ishin këto fjalët e Geri Nevil, një nga legjendat e klubit anglez. Francezi Pogba ka kohë që është kthyer në një çështje ne “Old Traford” dhe nuk ka një marrëdhënie të mirë me trajnerin…

Reali, 200 milionë euro për sulmuesin Rashford

Real Madridi duket se po përgatitet për të bërë një blerje spektakolare nga Premier League. Bëhet fjalë për sulmuesin e Mançester Junajtidit, Markus Rashford. Sipas asaj që raporton “Don Balon”, ky interesim është prej kohësh dhe gjigantët…