Browsing Tag

Raiola

Raiola: Pogba s’ka faj, në fund do kënaqet çdo palë

Pol Pogba nuk i ndahet idesë se dëshiron të largohet nga Junajtid. Në lidhje me këtë çështje dhe me sjelljen e tij ai ka marrë vazhdimidht kritika. Pas zënkës me Murinjon dhe shkarkimit të portugezit, u krijua mendimi se Pogba do qëndronte…

De Ligt është i Juventusit, problem mbetet vetëm paga

Është absurde që një 19-vjeçar të përfitojë të njëjtën pagë me atë të Kristiano Ronaldos, apo jo? Kështu ka pretendenduar Matijs De Ligt, i cili i ka thënë agjentit të tij se vetëm në rast se rroga që i ofron Juventusi është e barabartë me…

FIFA e pezulloi, “CAS” i vjen në ndihmë Mino Raiolës

Mino Raiola pësoi një goditje të rëndë kur Federata Italiane e Futbollit kreu një ankesë në FIFA ndaj tij. Dy transferime të futbollistëve nën 16 vjeç i kushtuan shumë super agjentit, i cili u pezullua me tre muaj përjashtim nga aktivitetet…

Pol Pogba bën gati valixhet, Raiola gjen akordin

Pol Pogba gjatë gjithë verës ka qenë në qendër të vëmendjes, teksa është raportuar se Barcelona dhe Juventusi e donin në skuadër. Gjithsesi Manccester Junajtid vendosi “veton” dhe nuk e nxori në treg mesfushorin francez, i cili sapo ishte…

Raiola: Pogba nuk është në shitje!

Mino Raiola njihet si një ndër menaxherët më të mëdhenj, kjo për faktin se me të bashkëpunojnë apo kanë bashkëpunuar yje të futbollit botëror. Një prej tyre është dhe Pol Pogba. Mesfushori francez u përfol shumë për një largim nga Mançester…

Skols kritikon Pogbanë, Raiola reagon ashpër

Agjenti i Pol Pogbasë, Mino Raiola, ka dalë në mbrojtje të mesfushorit francez, duke iu përgjigjur me ironi të hidhur ish-legjendës së Mançester Junajtid Pol Skols, i cili deklaroi për Optus Sports: "Junajtid nuk ka liderë, ndaj mendova se…

Raiola: Mesi, tani duhet të largohesh nga Barça!

Agjenti i njohur, Mino Raiola, ka këshilluar yllin e Barcelonës, Lionel Mesi, që të transferohet diku tjetër për të provuar madhështinë e tij, sepse duke luajtur vetëm me katalanasit është diçka që shton dyshimet për meritat e tij. “Një…

Ferguson nuk ndryshon presje: Raiola? Një thes me m**

Sër Aleks Ferguson i thotë gjërat troç, sidomos tani që është larg futbollit aktiv dhe e ka lirinë që të flasë hapur, për gjithçka. Ditët e fundit ish-trajneri legjendar i Aberdinit dhe Mançester Junajtid është pyetur në lidhje me Pol…

Fasone: Jemi pranë Donarumës dhe familjes, por Raiola…

Xhanluixhi Donaruma mbetet çështje dite te Milani, pasi fenomeni i portës kuqezi tashmë duket se ka pranuar ofertën e Milanit për rinovim. Nuk ka ende firma dhe administratori i deleguar i Milanit, Marko Fasone, shpjegon arsyen, duke…

Donaruma-Milan, telenovelë pa fund

Deri në 31 gusht do të shohim shumë seri nga telenovela Donaruma-Milan, sepse zor se portieri do të rinovojë më herët, duke parë lojërat që po bën agjenti i tij Mino Raiola. Para dy ditësh Raiola, Donaruma e drejtori sportiv Mirabeli u…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online