Browsing Tag

Poloni

VIDEO | Italia i falet Barelës, Spanja shtyp Poloninë!

Italia po luan një sfidë shumë të rëndësishme përballë Belgjikës. 21-vjeçarët “Axurrë” duhet ta fitojnë me doemos këtë takim, duke parë dhe triumfin e Spanjës 3-0 përballë Polonisë. Edhe pse e dominuan takimin, goli erdhi vetëm në minutën e…

Një histori hirusheje nga Polonia, klubi modest shpallet kampion

Kampionati polak shquhet për faktin se është një ndër më të paparashikueshmit në Europë. Megjithatë, askush nuk do ta kishte parashikuar atë që ndodhi këtë sezon. Skuadra e Piast Glivices është shpallur për herë të parë kampione e Polonisë,…

Futet në histori, njihuni me debutuesin 15-vjeçar!

Visla Krakovia nuk ia doli të evitonte humbjen në transfertë kundër Zaglebies së vendit të fundit. 2-1 fituan vendasit, të cilët siguruan një trepikësh të rëndësishëm për mbijetesën. Nga ana tjetër, Visla fitoi një lojtar të së ardhmes.…

VIDEO / Italia feston në limite, Mançini gjen fitoren e parë

Italia ka arritur të mundë Poloninë në transfertë. Goli i vetëm i takimit erdhi nga këmbët e një mbrojtësi. Ishte  Kristiano Biragi, i cili shtyu topin drejt portës së polakëve në minutën e 92-të dhe siguroi trepikëshin e parë për Mançinin.…

Portugalia si tren, fenomeni Piatek nuk i mjafton Polonisë

Grupi 3 i Ligës A në Nations League ka pronar tashmë dhe quhet Portugali. Kampionët në fuqi të Europës kanë fituar sot 3-2 në Poloni dhe duket qartë se nuk kanë më nevojë për Kristiano Ronaldon, të paktën për të shkuar në Euro 2020, ku me…