Spektakël në tribuna dhe zhgënjim në fushë, tifozët e Legias janë unikë

Legia e Varshavës nuk po kalon një ndër momentet më të mira të gjatë kohëve të fundit. Pavarësisht se është klubi me buxhetin më të madh në Poloni, skuadra nuk ka mundur të respektojë pritshmëritë e tifozëve.

Ditën e djeshme Legia priste Krakovian në një ndeshje ku fitorja duhej medoemos për të mbajtur në vetëm një pikë distancën me kryesuesit e Gdansk. Për habinë e të gjithëve skuadra vizitore doli nga fusha me tri pikët duke mundur me rezultatin 2 -0 Legian.

Megjithatë, klubi ka me së të krenohet në këtë takim, pasi spektakli nuk mungoi në tribuna. Tifozët kishin përgatitur një koreografi gjigante të shoqëruar me piroteknikë dhe fishekzjarre që sollën një atmosferë jashtëzakonisht të veçantë në stadium.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online