Browsing Tag

Pepe

Pepe: Me Ozil do të jem perfekt, ja pse zgjodha Arsenalin

Nikolas Pepe është blerja rekord e Arsenalit, me “Topçinjtë” që i paguan Lilës plot 72 milionë sterlina. 24-vjeçari do të përbëjë një nga treshet e sulmit më të frikshme në botë, së bashku me Obamejang dhe Lakazet. Në intervistën e tij të…

Befason Arsenali, ofertë 70 milionë euro për yllin e Ligue 1

Raportimet më të fundit nga Anglia pohojnë se Arsenali ka bërë një ofertë zyrtare për yllin e Lilës, Nikolas Pepe. Lajmi u publikua fillimisht nga gazetari pranë klubit londinez, David Ornestein, e më pas u publikua nga të gjithë tabloidet…

Kur të ikën “treni i fundit”…

Sapo u hap merkato e kësaj vere disa javë më parë, e gjithë vëmendja ishte te ylli i Lilës, Nikolas Pepe. Bajerni i Mynihut, Arsenali, Liverpuli dhe PSG ishin vetëm disa nga skuadrat e interesuara për shërbimet e 23-vjeçarit. Edhe pse…

Merkato engimatike, Bajerni tërhiqet nga gara për dy talentet

Bajerni i Mynihut e filloi merkaton e verës me dy blerje të bujshme në mbrojtje teksa siguroi shërbimet e dyshes franceze “Pavard-Hernandez” për një shumë totale prej 115 milionë eurosh. Megjithatë vrulli i bavarezëve duket se është ndalur.…

Riberi drejt Australisë, Bajerni gjen pasuesin në Francë

Frank Riberi kreu një ndeshje fantastike ndaj Volfsburgut, ku edhe pse u fut si rezervë asistoi tri herë për shokët e tij. Gjithsesi, në më pak se një muaj francezi do të mbushë 36 vjeç dhe është bërë  e qartë që ai nuk është më në planet e…

VIDEO | Ylli i ri i Lilës, goli i fundit është një perlë

Nikolas Pepe është një emër që disa prej mund ta kenë dëgjuar gjatë javëvë të fundit. Sulmuesi anësor i skuadrës së Lilës po zhvillon një sezon fantastik me 16 gola të shënuar dhe tetë asiste në 23 takime. Të tilla paraqitje natyrshëm që…

Paraqitja e Balliut, në Francë e krahasojnë me portugezin Pepe

Mbrojtësi kuqezi, Ivan Balliu është një nga lojtarët më të vlerësuar në ligën e dytë franceze dhe me skuadrën e Metz, po bën një sezon shumë të mirë deri më tani. Në takimin e djeshëm në transfertë përballë Orleans, Metz mori një fitore…

Pepe “zbërthen” Italinë: Janë të fortë, por…

Portugalia pret nesër Italinë në Nations League. Para këtij takimi portugezët zhvilluan një ndeshje miqësore me Kroacinë dhe barazuan me rezultatin 1-1. Skuadra e Mançinit ndryshon nga nënkampionët e botës dhe këtë e pranoi edhe…

Beshiktash me plan konkret për të bindur Zhoao Marion

Zhoao Mario është jashtë planeve të trajnerit Spaleti dhe mesfushori portugez është në kërkim të ndonjë ekipi. Nuk përjashtohet mundësia që ai të qëndrojë në Milano, por edhe nëse kjo gjë ndodh, do të jetë shumë e vështirë për të që të…