Browsing Tag

Pele

Flet legjenda Tostao: Pele mbi Mesin, ju tregoj përse

Një ndër figurat më të mëdha të futbollit brazilian, Tostao, ka dhënë një intervistë për medien spanjolle “El Pais”. Sulmuesi i cili udhëhoqi Brazilin drejt trofeut të Kupës së Botës në vitin 1970 e ka deklaruar hapur se Lionel Mesi është…

Pele: Mbape mbret? Ju tregoj çfarë i duhet për kurorën!

Një nga lojtarët më të mirë në histori, braziliani, Pele është ndalur te sulmuesi Kilian Mbape. Legjenda e Brazilit dhe Santosit i jep disa këshilla francezit. Në një intervistë për “Le Parisien”, ai u shpreh se ylli i PSG nuk është një…

“Një baba nuk e kritikon djalin e tij, e edukon”

Pele është një nga legjendat e gjalla të futbollit. Braziliani i famshëm ka folur “Canal Football Club”, duke u ndalur të dyshja e PSG: Nejmar dhe Kilian Mbape. Dashuri e madhe për patriotin e tij, por ai tregon se nuk i ka pëlqyer…

Pele: Privilegj të ju shoh ju të dyve të luani

Legjenda Pele është 77 vjeç dhe rrallë angazhohet në aktivitetet sportive. Braziliani është një nga lojtarët më të mëdhenj të historisë së futbollit, por mosha bën të veten dhe ai nuk është shumë aktiv, por kjo gjë vlen vetëm në aktivitetet…

Mbape krah Pele, i pari në radhë për “Topin e Artë”

Kilian Mpabe është në rrugën e duhur. E thonë shifrat dhe ato nuk gënjejnë. Edhe pse ende nuk i ka mbushur 20 vjeç, sulmuesi francez numëron 56 gola të realizuar, trefish më shumë se Kristiano Ronaldo dhe Mesi. Në treg çmimi i tij është në…