Browsing Tag

Paolo Dybala

Fiksimi për ta rikthyer, Juventus ofron dy lojtarë për Pogba

Juventusi nuk dorëzohet për Pol Pogba. Francezi është objektivi i madh i mesfushës dhe drejtuesit po bëjnë maksimumin për të rikthyer 26-vjeçarin në Torinon bardhezi. Vetë mesfushori dëshiron të largohet nga Mançester Junajtid. Në garë…

Shkëmbimi Ikardi-Dibala, lajme të reja nga Italia

Çështja “Mauro Ikardi” disa muaj më parë bëri që të gjithë mediat në Itali të flisnin për një shkëmbim të bujshëm mes Interit dhe Juventusit, ku Ikardi do të kalonte në Torino, ndërsa Dibala do të udhëtonte drejt Milanos. Pas disa kohësh…

Dibala bën gati valixhet, zbulohet destinacioni i ri

Paolo Dibala është ndër të vetmit që ndoshta nuk është i kënaqur te Juventusi. Kjo për faktin se argjentinasi po zhvillon një ndër sezonet më të dobët të karrierës së tij. Minutat jo të plota, sidomos edhe paraqitjet e fundit kanë bërë…

Xheko dhe një skenar i çmendur, Ikardit i gjejnë pasuesin

“Nuk do e shesim, nuk do ia shesim kurrë Juventusit. Ne besojmë se Ikardi do të vazhdojë të rritet me ne, e konsiderojmë pjesë të familjes”, shprehej Steven Zhang, presidenti i Interit para pak kohësh. Gjithsesi ka shumë paqartësi për të…

Dibala hedh “bombën”: Ronaldo nuk më ndihmon të shënoj

Pas Kristiano Ronaldos, te Juventusi u zhbllokua edhe Paulo Dibala. Goli për yllin argjentinas mungonte nga muaji maj. Një rrjetë e rastësishme, sipas asaj që e konfirmoi edhe vetë sulmuesi, por që evidentoi një prej problemeve me të cilët…

 Goli i Dibala nuk vlen, Alegri vendos për formacionin

Paulo Dibala ishte titullar në ndeshjen e fundit që Juventusi fitoi me Bolonjën, ndërkohë që nesër bardhezinjtë përballen me Juventusin. Bëhet fjalë për një ndeshje shumë të rëndësishme ndaj një rivali  për titull dhe të gjithë do të donin…

Alegri i kënaqur, Dibala: Ronaldo ka sjellë entuziazëm!

Juventusi ia doli të fitojë kundër Bolonjës me rezultatin e pastër 2-0 dhe pas ndeshjes trajneri Masimiljano Alegri u shfaq i kënaqur. Tekniku i bardhezinjve theksoi se bardhezinjtë janë në rrugën e duhur. “Skuadra ishte e përgjegjshme…