Goli i Dibala nuk vlen, Alegri vendos për formacionin

0

Paulo Dibala ishte titullar në ndeshjen e fundit që Juventusi fitoi me Bolonjën, ndërkohë që nesër bardhezinjtë përballen me Juventusin. Bëhet fjalë për një ndeshje shumë të rëndësishme ndaj një rivali  për titull dhe të gjithë do të donin të ishin në fushë.

Për Dibala duhet pritur pjesa e dytë për të pasur ndonjë minutë, pasi Alegri ka ndryshuar sërish dhe argjentinasi nuk është projektuar titullar. Ronaldo në sulm do të mbështetet nga Manxhukiç dhe Bernardeski.

Në portë është programuar Shezni dhe para tij pozicionohen Bonuçi e Kielini. Kanselo dhe Aleks Sandro janë “zotë” të krahëve, kurse për mesfushën janë përzgjedhur Matuidi, Pjaniç dhe Emre Çan. Ndërkohe te Napoli nuk mund të mungojë Hysaj në formacion.

Formacionet e mundshme Juventus-Napoli, sipas Corrirere dello Sport
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.