Browsing Tag

Osman Dembele

Liverpuli interesohet, Barcelona i bën të qartë çmimin

Liverpuli dëshiron ta bëjë edhe më të frikshëm sulmin. Një lojtar si Osman Dembele do të ishte i duhuri për t’i dhënë më shumë ashpërsi ofensivës së kuqe. Potenciali i francezit është shumë i madh dhe Klop e pëlqen stilin e tij. Ka…

“Guxo mos e hap telefonin”, Barcelona e ka seriozisht!

Celulari është kthyer në një problem të madh për të gjithë. Ka nga ata që nuk ia dalin pa të dhe detyrimisht rrjetet sociale, ndërsa klubet dhe trajnerët “vrasin mendjen” prej kohësh dhe marrin masa të ndryshme për të luftuar këtë varësi.…

Dembele e “bën baltë”, Barcelona i pret gjobën e majme

Osman Dembele është rikthyer në formë të mirë dhe tredhëmbëshi me Mesin dhe Suarezin po funksionon për mrekulli. Por, 21-vjeçari vazhdon të ketë probleme me vonesat në stërvitje. Diçka e tillë ka ndodhur dhe më parë, francezi harxhon…

Gënjeu Barçën, zbulohet varësia e veçantë e Dembele!

Osman Dembele u ble nga Barcelona për shumën e 140 milionë eurove nga Dortmundi dhe francezi u pa si zëvendësuesi i duhur i Nejmar. Paraqitjet e 21-vjeçarit nuk kanë qenë asnjëherë në nivelin e kërkuar, pavarësisht potencialit të…

Këmba e preferuar? Dembele sqaron “enigmën”

Usman Dembele është ndër ata pak njerëz që ka lindur me një dhunti të veçantë, pasi francezi nuk ka një këmbë të dobët, diçka kjo që e bën atë një makth për mbrojtësit kundërshtar. Në një intervistë për medien franceze “RMC Sport”,…