Browsing Tag

Naingolan

Naingolan sulmon: Inter do pendohesh që më largove

Interi e largoi me pahir dhe Naingolan e pranoi dëshirën e Kontes, që përtej cilësive të mëdha nuk e donte në ekip. Me ardhjen e trajnerit të ri, Naingolan ishte i destinuar të ishte “kurbani” i parë. Sipas italianit, mesfushori prish…

E prisnin te Fiorentina, Naingolan rikthehet në shtëpi

Naingolan ishte e sigurt se do largohej nga Interi dhe mbetej të mësohej vetën skuadra e re e mesfushorit. Belgu e ka gati të pamundur të largohet nga Italia për shkak të gjëndjes së vështirë shëndetësore të gruas së tij. Presidenti i…

Konte nuk e do, Naingolan çudit me dëshirën e tij

Naingolan me sjelljen e tij jashtë fushe i “ka mërzitur” shumë klubet ku ka shkuar. Belgu nuk ka në plan t’i kushtojë gjithë kohën futbollit dhe kjo gjë sigurisht nuk ka sesi të pëlqehet nga trajnerët. E hoqën nga Roma për ta sjellë te…

FOTOGALERI | Tatuazhet më ekstreme të botës së futbollit

Tatuazhet janë diçka krejt e zakonshme në komunitetin e futbollistëve. Thuajse në çdo ekip pjesa më e madhe e lojtarëve e kanë të paktën nga një tatuazh. Paratë nuk u mungojnë kështu që në trupat e tyre janë punuar nga artistë të…

Naingolan dëshiron qëndrimin, Interi tregohet i “pashpirt”

Naingolan dhe Interi e kanë “shkërrmoqur” marrëdhënien e tyre. Marota ditë më parë ja tregoi shkoqur atij dhe Ikardit se nuk janë në planet e klubit dhe duhet të gjejnë skuadra të tjera. Naingolan tani ka dalë kundër dëshirës së drejtorit…

“Ciao Ninja”, Interi nxjerr në shitje Naingolan

Raxha Naingolan nuk është më titullar i padiskutueshëm te Interi dhe për këtë arsye, zikaltërit kanë njoftuar agjentin e belgut, Alesandro Beltrami se mesfushori është nxjerrë në shitje dhe duhet të studiojnë ofertat. Me ofertën e duhur,…

Çështja Naingolan, Marota vendos pikat mbi “i”

Raxha Naingolan është një çështje që tek Interi nuk ka marrë ende zgjidhje. Momentalisht mesfushori belg është i pezulluar, ndërkohë që problemi tjetër që e thelloi çarjen me klubin është edhe përgjimi telefonik që i është bërë lojtarit.…

Tërmet tek Interi, pezullohet ylli i skuadrës

Gjërat në ambjentin e Interit nuk po shkojnë siç duhet prej kohësh. Muaji dhjetor duket se është konfirmuar dhe një herë tjetër si një makth për zikaltrit, ku pas eleminimit në Champions, pasditen e djeshme ngecën në barazim ndaj Kievos në…

Video |  Interi ia del pa Ikardin, Naingolan debuton me gol

Skuadra e Luçiano Spaletit ka gjetur fitoren e parë për këtë sezon të Seria A. Zikaltrit edhe pse pa kapitenin Mauro Ikardi treguan se e meritojnë të respektohen nga çdo ekip, pavarësisht hapave fals në dy ndeshjet e para. Që në minutat…