Tërmet tek Interi, pezullohet ylli i skuadrës

0

Gjërat në ambjentin e Interit nuk po shkojnë siç duhet prej kohësh. Muaji dhjetor duket se është konfirmuar dhe një herë tjetër si një makth për zikaltrit, ku pas eleminimit në Champions, pasditen e djeshme ngecën në barazim ndaj Kievos në transferta, në shifrat 1-1.

Si për të mos mjaftuar kriza e rezultateve, pak momente më parë, klubi i Interit ka dalë në një komunikatë zyrtare duke deklaruar se Raxha Naingolan është i pezulluar nga ekipi për arsye disiplinore. Duket se durimi i klubit zikaltër ka marrë fund, pasi siç thuhet belgu është vonuar në stërvitjen e mëngjesit të sotëm.

Kujtojmë, Naingolan u transferua këtë verë tek Inter, ku u ble nga Roma për shumën e 38 milionë eurove, plus Nikola Zaniolon. 30-vjeçari, kaloi një periudhë dëmtimi dhe dje ndaj Kievos luajti si titullar pas një periudhe pushimi. Tashmë, duket se mesfushori duhet të pushojë përsëri.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.