Browsing Tag

Monza

Kaka në Serie C, Galiani zbulon çmendurinë

Adriano Galiani dhe Silvio Berluskoni i janë rikthyer botës së futbollit. Në shtator të vitit të kaluar  “Fininvest”, kompania e njohur në pronësi të Berluskonit mori pronësinë e klubit të Monzës. Ekipi që militon në Serie C ishte ndër…

Monza kërkon Kaka? Vjen përgjigja e rivalëve të Pordenones

Monza dhe Pordenone kryesojnë grupin B të kategorisë së tretë italiane me nga 9 pikë të plota. Përveç garës së Formula 1, Monza po njihet dhe për faktin që është blerë nga Silvio Berluskoni me Adriano Galianin si administrator i deleguar i…

E kryer, Berluskoni dhe Galiani i rikthehen futbollit

Silvio Berluskoni e ka të vështirë të ndahet nga futbolli dhe për këtë ka vendosur të blejë shumicën e aksioneve të klubit të Monzës. Krahu i tij i djathtë do të jetë sërish Adriano Galiani, i cili ka qenë administrator i deleguar edhe te…

Hamilton triumfon në shtëpinë e Ferrarit, Vetel aksidentohet

Pritej të ishte një festë për Ferrarin dhe pilotët e saj, por tifozët e shumtë të pranishëm në Monza janë zhgënjyer në fund të garës. Luis Hamilton ka fituar çmimin e madh të Italisë duke rritur diferencën me Vetel: nga 17 në 30 pikë.…