Browsing Tag

Montella

E ardhmja e Kiezës, trajneri Montela flet hapur

Trajneri i Fiorentinës, Viçenzo Montella ka folur për mediat para ndeshjes kundër Sasuolos, ku përveç takimit në fjalë, foli edhe për të ardhmen e yllit të skuadrës, Federiko Kieza. Sulmuesi italian kërkohet me ngulm nga skuadra e…

Roma “e lodhur” me Di Françeskon, hedh sytë nga Montela

Roma nuk po kalon një moment të mirë këtë sezon dhe në kampionat është disi larg pritshmërive. Humbja ndaj Udinezes javën e shkuar, si dhe humbja ndaj Realit në mesjavë, ka sjellë përsëri pikëpyetje në lidhje me stolin e verdhekuqve.…

Montelës po i mbaron koha, tani e paralajmëron Mirabeli

Vinçenco Montela nuk është më i paprekshëm. Milani i ka dhënë kohë, e ka konfirmuar edhe pas humbjes në derbi, por durimi ka kufi. Nëse edhe kundër AEK-ut, që nuk është Barcelona, ndalesh te barazimi 0-0 dhe vuan shumë, do të thotë që shumë…

Montela: Berluskoni më këshillonte, por nuk e dëgjoja

Vinçenco Montela, si me të qeshur, ia ka kthyer përgjigjen Silvio Berluskonit, i cili para pak ditësh tha se nuk e dëshironte Montelën, por e zgjodhën pa dëshirën e tij. Trajneri i Milanit ka prekur pikërisht këtë temë dhe i ngacmuar nga…

Montela mban fort timonin: Do t’ia dalim, jemi të uritur

Trajneri i Milanit mbi situatën e vështirë: E prisja të vinte, por jam mësuar dhe në karrierën time në këto situata jam më të mirën. Kritikat më stimulojnë. Mentaliteti krijohet edhe duke u penguar” Deti kuqezi është i trazuar dhe…

Montela e thotë qartë: Mos ma prekni Bonuçin!

Trajneri i Milanit nuk i beson Spal-it: Ata bëjnë një futboll të rregullt dhe janë të rrezikshëm. Andre Silva më kujton Inzagin Shpeshherë është taktikë, por Vinçenco Montela nuk i beson fare Spal-it, ndoshta edhe sepse stërvitet nga një…

Montela: Suso asnjëherë në shitje, Montolivo është super

Në përfundim të fitores së vuajtur kundër Kaliarit, trajneri i Milanit Vinçenco Montela ka folur për Premium Sport dhe ka vlerësuar faktin që janë marrë pikë shumë të rëndësishme: “Ishte ndeshja e fundit e një cikli mjaft të ngjeshur…

Montela: Kesie më ka habitur

Nuk mund të niste më mirë sezoni i ri për Milanin, që pas tre fitoreve të lehta në Europa League, e ka nisur kampionatin me një sukses bindës në Krotone. “Më pëlqeu shumë si e përgatitëm ndeshjen dhe si u futëm në fushë, edhe pse kartoni…

Montela: Shkëndija si skuadrat italiane, kujdes nga Ibraimi!

Milani bëhet gati për sfidën kundër Shkëndijës së Tetovës në Europa League, nesër në mbrëmje në 20.45, në San Siro, ndeshja e vajtjes play-off. Trajneri i Milanit Vinçenço Montela është prezantuar sot para medieve për konferencën e…

Sinjale paqeje, vizita e Montelës lumturon familjen Donaruma

Xhanluixhi Donaruma dhe Milani po afrohen pak nga pak, pas krizës së javëve të fundit. Trajneri Vinçenco Montela ka vizituar familjen e portierit të talentuar të kombëtares italiane dhe ka qenë një gjest që ka kënaqur pa masë të afërmit…

Milani zyrtarizon rinovimin me Montelën

Me një transmetim direkt në Facebook Milani ka lajmëruar se trajneri Vinçenco Montela ka rinovuar deri në vitin 2019, ashtu si ishte paralajmëruar prej kohësh. Në selinë e Milanit ishin të tranishëm drejtuesit e lartë Fasone e Mirabeli, si…