Fama në Kosovë dhe e ardhmja në Gjermani, Rashica i prek të gjitha

Milot Rashica nuk jep shenja largimi nga Verder Bremen. Futbollisti shqiptar ka dhënë një intervistë për…

VIDEO | “Magjistarët” e Bundesligës, shijoni 10 golat më të bukur

Golat nga goditjet e dënimit janë gjithmonë diçka për t’u shijuar. Bundesliga në faqen e saj…

18 milionë € për Milot Rashicën, Verderi refuzon prerazi

Milot Rashica ka shkëlqyer në pjesën e dytë të sezonit me Verder Bremen në Bundesligë, ndërkohë…

Xhaka vs Rashica, ekipet e mbushura me personalitete nga çdo fushë

Granit Xhaka dhe Milot Rashica do të vihen përballë njeri-tjetrit të shtunën, ora 20:00, në stadiumin…

Xhaka, Rashica dhe “Fadil Vokrri” plot, për një kauzë të madhe

Një ndeshje bamirësie vë përballë Granit Xhakën dhe Milot Rashicën. Mesfushori i Arsenalit ka krijuar ekipin…

VIDEO | Rashica gjen golin e avantazhit, ndëshkon Laipcigun

Milot Rashica është rikthyer te goli. Dardani i Verder Bremenit ka zhbllokuar ndeshjen kundër Laipcigut. Vendasit…

Kosova, Shqipëria dhe ofertat për Rashicën: zbërthehet Altin Lala

Altin Lala jeton në Gjermani, ndërkohë që nuk i shkëputet futbollit. Trajnimi nuk është opsion. E…

Agjenti i Rashicës ndjek nga afër Prishtinën, zbulohet misioni sekret

Milot Rashica është një nga futbollistët shqiptarë më në formë për momentin. Lojtari i përfaqësueses së…

“Arbitri gaboi, nuk ishte penallti për Bajernin”, Federata prek Verderin në plagë

Verderi zhvilloi një ndeshje të madhe kundër Bajernit të Mynihut në mesjavë, ndërsa Milot Rashica ishte…

VIDEO | “Magjia” e Rashicës nuk mjafton, Bajerni kalon në finale

Bajerni i Mynihut është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Gjermanisë. Bavarezët mundën 3 –…

Nuk e preferonte në fillim, trajneri i Rashicës tregon arsyen

Milot Rashica është kthyer në harkun e pak muajve në një prej lojtarëve më të mirë…

Rashica mes më të mirëve të Bundesligës, vjen vlerësimi i radhës

Milot Rashica është një ndër futbollistët më në formë në Europë përsa i ndeshjeve të zhvilluara…

Shifrat e Rashicës, tani në garë me emrat “big” të Bundesligës

Milot Rashica po përjeton një formë mjaft të mirë në Bundesligë dhe paraqitjet e bëra së…

Fenomeni Rashica, agjenti Altin Lala tregon hapin e ardhshëm

Altin Lala mbetet i pandarë nga bota e futbollit. Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare, sot agjent lojtarësh,…

VIDEO | Vit i artë për Milot Rashicën, realizon mrekullinë e tetë

Verder Bremen po merr frytet tani. Milionat e shpenzuara për Milot Rashicën nuk kanë shkuar dëm,…

VIDEO | Rashica “pa frena”, shënon dhe bën për aspirina Leverkuzenin

Milot Rashica duket se nuk ka ndër mend të ndalet. Sulmuesi anësor ka shënuar përsëri, këtë…

VIDEO | Rashica abonohet me golin, shënon ndaj Shalkes

Milot Rashica shënon përsëri. Sulmuesi anësor ka tundur rrjetën pak momente më parë, teksa ekipi i…

Gati milionat për shqiptarët, Mihaj dhe Rashica në radar

Enea Mihaj dhe Milot Rashica janë dy lojtarët shqiptarë që po shkëlqejnë me skuadra e tyre.…

Më i shpejti i Bundesligës është një kroat, spikat edhe ylli shqiptar

Një studim i bërë nga media gjermane “SPORTBILD”, ka zbuluar se cilët janë lojtarët më të…

VIDEO | Shkëlqejnë Rashica dhe Muriqi, vlerësim maksimal për dy sulmuesit

Viti 2019-të ka filluar shumë mirë për dy yjet e përfaqësueses së Kosovës Milot Rashica dhe…

VIDEO | Rashica nuk ndalet së shënuari, dopietë për 23 minuta

Milot Rashica po kalon një formë të shkëlqyer te Verder Bremen. Djaloshi nga Vushtrria zhbllokoi takimin…

Sekretet e Milot Rashicës: Flija, Verderi i Pizarros dhe… Unikkatili

Milot Rashica shënoi golin e fitores për Verderin kundër Hanoverit në transfertë, ndërsa në barazimin 2-2…

Rashica: Sa ndryshe Holanda nga Gjermania, më tronditi vdekja e Vokrrit

Milot Rashica ka qenë i ftuar në emisionin “Interaktiv” në “KTV”, ku ka folur për ecurinë…

VIDEO | Spektakli i Rashicës, ndaj Maltës vendimtar në çdo gol

Milot Rashica ishte padyshim lojtari më i mirë në fitoren 5 – 0 të Kosovës në…

Milot Rashica, nga hero në i harruar

Në muajin shkurt Verder Bremen derdhi tetë milion euro në arkat e holandezëve të Viteses për…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online