Browsing Tag

Mauro Icardi

Jo vetëm De Rosi, Boka ëndërron bomberin e Serie A

Boka Zhuniors arriti të transferojë Daniele De Rosin në Buenos Aires, duke rritur entuziazmin e tifozërisë së zjarrtë të saj. Por jo vetëm ish-kapiteni i Romës. Ëndrra e madhe quhet Mauro Ikardi dhe drejtuesit do provojnë “të pamundurën”.…

“Doni Xhekon? Na jepni Ikardin”, Roma shtang Interin

Juventusi dhe Napoli pëlqejnë Mauro Ikardin dhe janë gati të sigurojnë shërbimet e tij. Drejtuesit e dy klubeve nuk po nxitohen. Fakti që Interi ka vendosur ta shesë dhe ofertat e pakta në drejtim të tij i bën komod dy klubet e interesuara.…

Shkëmbim me Ikardin, propozimi i Napolit befason Konten

E ardhmja e Mauro Ikardit është mes Juventusit dhe Napolit. Sulmuesi ka mbyllur aventurën e tij me Interin dhe të gjithë po presin me padurim largimin e tij. Konte, drejtuesit dhe tifozët: askush nuk e do më ish-kapitenin. Juventusi po…

Ikardi te Juventusi, skenari i çmendur për transferimin!

Ikardi u kthye në Milano një ditë më parë dhe do të bëjë "qejf" fillimisht me vrapime dhe teste fizike. Të paktën deri kur të ketë një marrëveshje për transferimin e tij. Sulmuesi argjentinas e ka mbyllur gjithçka me zikaltrit dhe gjasat…

Miliona për Interin dhe Ikardin, sot takimi vendimtar

Interi kërkon ta shesë, Ikardi pëlqen Juventusin, ndërsa sulmuesin po tenton ta “rrëmbejë” Napoli. Situata e argjentinasit është akoma në ajër, por gjithçka mund të zgjidhet në vijim. Klubi zikaltër nuk preferon t’ia shesë “armiqve” të…

Konte jep urdhër: Nuk i dua, m’i hiqni qafe këta dy lojtarë!

Antonio Konte është një “gjeneral”. Trajneri i Interit insiston nga të gjithë lojtarët e tij që të japin gjithçka për bluzën që mbajnë mbi supe dhe kërkesat e tij. Sipas lajmeve që vijnë nga Anglia, trajneri leçez është gati të bëjë një…

Interi pranë vendimit, Ikardi ka dy opsione tunduese

Mauro Ikardi dhe Inter i kanë këputur të gjitha fijet e marrëdhënies së tyre. Klubi është shumë i acaruar me sjelljen e sulmuesit dhe përtej cilësive të tij në fudhën e blertë, nuk e do më në skuadër. Antonio Konte ja ka bërë të qartë…

Inter rinovon sulmin, dy superyje për të “avulluar” Ikardin

Interi po punon për të sjellë në San Siro dy sulmues të mëdhenj. Edin Xheko dhe Romelo Lukaku janë dy sulmuesit, që Marota i ka vendosur në fokus. Sulmuesi i Romës është shumë pranë marrëveshjes. “Sport Mediasset” raporton se zikaltrit kanë…

“Bomba” nga Italia, ylli i Romës akord me Interin

Një lajm i bujshëm vjen nga Italia. “Sky Sport” raporton se Interi ka arritur akordin personal me Edin Xhekon. Boshnjaku nuk dëshiron më të vazhdojë në Romë dhe Interi pritet të jetë destinacioni i radhës. Akoma nuk është biseduar me Romën…

Juve do një partner për Ronaldon, në sulm për argjentinasin

Juventus është e vendosur të sjellë një partner për Ronaldon në sulm. Mauro Ikardi është lojtari që pëlqehet më shumë nga Nedved dhe Paratiçi. Sulmuesi argjentinas i ka prishur marrëdhëniet perfekte që gëzonte deri para pak kohësh me…

Objektivi i sulmit, Interi gati planin për zbulimin e sezonit

Ditët e ardhshme Juventusi pritet të trokasë në dyert e Interit. Dy janë dëshirat e bardhezinjve: Mauro Ikardi dhe Milan Shkriniar (objektivi kryesor). Fabio Paratiçi, i cili mban postin e drejtorit sportiv, do të marrë informacion dhe do…

Shkëmbimi Ikardi-Dibala, lajme të reja nga Italia

Çështja “Mauro Ikardi” disa muaj më parë bëri që të gjithë mediat në Itali të flisnin për një shkëmbim të bujshëm mes Interit dhe Juventusit, ku Ikardi do të kalonte në Torino, ndërsa Dibala do të udhëtonte drejt Milanos. Pas disa kohësh…

Presidenti vendos veton, “tym i bardhë” tek Interi

Fitorja në derbi ka ardhur në momentin më të mirë për Interin. Zikaltrit treguan forcë të madhe përballë kuqezinjve të Gatuzos, duke siguruar një trepikësh të rëndësishëm për objektivin Champions. Atmosfera është shumë pozitive, ndërsa…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online