Milioneri Mane pastron banjën e xhamisë, video bën xhiron e botës

0

Një video që tregon futbollistin e Liverpulit, Sadio Mane, duke pastruar banjën dhe dushet e një xhamia në Angli ka bërë xhiron e botës. Sulmuesi senegalez është një mysliman i devotshëm dhe një frekuentues i rregullit i xhamisë “Al-Rahma” në Liverpul.

Pastrimi i xhamisë kryhet me punë vullnetare dhe futbollisti 26-vjeçar shikohet teksa ndihmon një djalë të vogël dhe një peson tjetër duke mbushur disa kova me ujë.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.