Browsing Tag

Lorik Cana

Cana nis kursin për drejtor sportiv: Po pres projektin e duhur

Lorik Cana ka nisur kursin për drejtor sportiv dhe shumë shpejt do të jetë i pajisur dhe me licencë për këtë pozicion. Ish-kapiteni legjendar ka folur në lidhje me këtë eksperiencë, teksa në postimin e FSHF-së, ai tregon se si po shkon ky…

Batuta dhe lot, Rama: Cana frymëzim për më të vegjlit!

Filmi biografik i Lorik Canës është prezantuar sot dhe në eventin e organizuar në kryeqytet kishte personalitete të shumta jo vetëm të botës së futbollit, por edhe të politikës. Nuk mungonte presidenti Ilir Meta, si dhe kryeministrat e…

Surpriza, një letër nga Polonia që emocionon Lorik Canën

Lorik Cana e ka mbyllur me futbollin e luajtur dhe momentalisht është i angazhuar me “Fondacionin Lorik Cana 5”. Së fundmi nga Polonia i ka mbërritur një donacion dhe një letër e veçantë me një kërkesë për ish-kapitenin e kombëtares…