Browsing Tag

Lenjani

Kaos total, Lenjani: Nuk vij sa të jetë Panuçi!

Ermir Lenjani ka folur! Mbrojtësi kuqezi ka shpërthyer kundër trajnerit Kristian Panuçi, me anë të një postimi në rrjetet e tij sociale. Futbollisti i Sionit po bën një sezon shumë të mirë, por për Panuçin, nuk ka vend në kombëtare. Kjo gjë…

Zhegrova debuton në Zvicër, Lenjani spikat me asist te Sioni

Edon Zhegrova ka debutuar me fanellën e Bazelit në përballjen e sotme kundër Ksamaksit. Skuadra e sulmuesit të përfaqësues së Kosovës u gjend në avantazhin e dy golave dhe me një lojtarë më shumë se vendasit. Në këto rrethana trajneri i…

Pasuesi i Agollit, gjashtë kandidatë për Panuçin

Kristian Panuçi u kritikua jo pak për lënien jashtë të kapitenit të kombëtares Ansi Agolli. Tekniku italian i shtyrë nga 36 vitet që mëngjarashi ka mbi shpinë dhe nga fakti që nuk po luante më rregullisht në Azerbaixhan vendosi t’i mbyllë…

Arlind Ajeti i habit të gjithë, Lenjani asist për Kasamin

Arlind Ajeti i ka habitur të gjithë, teksa sot është parë në fushë për Grasshopers. Mbrojtësi qendror u dëmtua në ndeshjen me Bazelin dhe u tha se do të mungonte deri në fund të dhjetorit. Përplasja me të vëllanë, Albianin, bëri që të…

Lenjani e Kukeli titullarë, Xhaka jashtë

Sioni barazoi sot 1-1 me Lucernën, me dy gola të shënuar që në pjesën e parë, ku pati edhe një karton të kuq për portierin rezervë të Sionit, që po ofendonte arbitrin nga stoli. Ermir Lenjani dhe Burim Kukeli luajtën 90 minuta, me të parin…

Tramexani fiton për ditëlindje, debuton Ermir Lenjani

Para 3 ditësh Sioni u turpërua duke humbur 3-0 në Lituani ndaj Suduvas, në Ligën e Europës. Megjithatë, autokritika erdhi sot, sepse Sioni fitoi 1-0 në Lozanë, me një gol të shënuar në minutën e 33-të nga Shnojvli, një ndër afrimet kryesore…