Browsing Tag

Kulibali

Qetësohet Ançeloti, Napoli vlerëson “yllin” e ekipit

Napoli do të presë Xhenoan në shtëpi nesër, ndërsa të enjtën zhvillohet në Angli ndeshja e parë kundër Arsenalit në Ligën e Europës. Kalidu Kulibali është një nga mbrojtësit më të fortë në botë dhe është normale që të ketë shumë interes për…

Marselo në dilemë, Reali nis kontaktet me afrikanin

Reali i Madridit vazhdon punën për të përforcuar ekipin për sezonin e ri. Rikthimi i Zinedin Zidan në stol ka ndryshuar shumë gjëra. Një prej tyre është Marselo. Braziliani ishte pranë largimit nga “Los Blancos” dhe destinacioni tij ishte…

Juventusi e pëson, gjykata boshatis tribunën “Curva Sud”

Gjykata sportive ka vendosur të lër Juventusin pa mbështetjen e tifozerisë së zjarrtë të tribunës “Curva Sud” për ndeshjen e ardhshme në Torino, ku Juventusi do të presë në “Allianz Stadium” Xhenoan më datë 20 tetor. Ky vendim u mor pas…