I çmenduri De Laurentis, presidenti i Napolit refuzon… 110 milionë euro!

Mançester Junajtid prej kohësh është në kërkim të një qendërmbrojtësi dhe në krye të listës qëndron Kalidu Kulibali. Pikërisht për këtë të fundit, “Red Devils” duket se kanë nisur të lëvizin dhe kanë bërë ofertën e parë në drejtim të Napolit.

Gjithsesi, sipas asaj që raportohet nga “Calciomercato” dhe “Gazzeta dello Sport”, De Laurentis e ka refuzuar ofertën, që ka qenë në shifra monstruoze. Plot 110 milionë euro thuhet se ka ofruar Junajtid, por numri një i klubit të Napolit ka refuzuar.

De Laurentis pretendon që Junajtid të paguajë klauzolën e Kulibalis, e cila është plot 150 milionë euro. Kauzola është e vlefshme deri në fund të sezonit të ardhshëm. Tashmë pritet me interes nëse do të ketë një tjetër ofertë nga Mançesteri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online