Browsing Tag

Krasniqi

Kukësi pazar në Korçë, synohet një sulmues

Kukësi është vënë prej kohësh në ndjekje të një sulmuesi. Vasil Shkurtaj është lojtar që do kënaqte çdo trajner të Superiores, por kampionati është i gjatë dhe te Kukësi kanë pasur gjithmonë “arsenal” të bollshëm në repartin e sulmit.…

Federata jep “OK”, Krasniqi së shpejti malajzian

Sulmuesi shqiptar Liridon Krasniqi vazhdon karrierën prej katër vitesh në Malajzi. Sulmuesi shtatlartë ia ka dalë të spikasë në kampionatin e shtetit aziatik, ku është një ndër lojtarët më të dalluar. Disa muaj më parë 27-vjeçari u…

Kukësi pa trajner dhe pa mbrojtës, Krasniqi humbet sezonin

Gëzim Krasniqi luajti vetëm 12 minuta në takimin kundër Kastriotit, ndeshje ku blutë verilindorë u mposhtën 2-1 me përmbysje. Numri 5 i Kukësit e nisi titullar takimin, duke fituar “duelin” me Teqjan dhe me Xhemailin. Por vetëm në…

VIDEO | Perla nga Vangjeli e Krasniqi, optimizëm në Korçë

Skënderbeu mori një fitore shumë të rëndësishme sot në Kupën e Shqipërisë, pasi mposhtën skuadrën e Besëlidhjes me rezultatin e pastër 3-0. Pas disa ndeshjeve jo të mira në kampionat dhe një situate të trazuar, kjo fitore mund të jetë pika…

Dëmtimi i Blerim Krasniqit, asist për Oto Xhon

Blerim Krasniqi me shumë gjasa e ka mbyllur vitin, pasi diçka të tillë e veçoi edhe vetë trajneri Orges Shehi, i cili zbuloi se sulmuesi për së paku 2-3 javë nuk do të jetë i gatshëm. Vështirë se stafi mjekësor do ta rrezikojë në këto javë…

Nga Krasniqi tek Toure, në kërkim të debutimit…

Kukësi u mund në pak ditë me dy rivalët direkt për titulli, teksa në Korçë i mposhti Gripshi, ndërsa vetëm 4 ditë më pas Mala i mundi sërish. Në fund të ndeshjes Cungu nuk grupi aspak që të kërkonte afrime në verë, duke i dhënë një sinjal…

Java e sulmuesve, por komandojnë të huajt!

Për një sulmues është shumë e rëndësishme që të zhbllokohet sa më parë. Ana psikologjike ndonjëherë mund të jetë një problem më vete për disa lojtarë dhe veçanërisht për sulmuesit. Java e katërt duket se ishte shumë pozitive për lojtarët që…

Krasniqi del në stërvitje, Kukësi me 4 qendërmbrojtës

Me Cuculin dhe Shametin në ekip, Kukësi është në rregull për sa i përket formacionit titullar, në pamje të parë. Kjo bëri që Rustem Hoxha të refuzonte qëndrimin konstant në stol dhe u largua. Pas tij u largua edhe Albi Alla, i cili nuk…

Moxhi prezanton Krasniqin, Partizani shkon në Ohër

Gëzim Krasniqi prezantohet sërish te Partizani. Nuk është një blerje e re, por thjesht qendërmbrojtësi i fuqishëm ka rinovuar me të kuqtë edhe për një vit, sepse kontrata e tij skadonte në fund të sezonit aktual. Tani 27-vjeçari ka…

Krasniqi: Dy ndeshjet e radhës vendosin titullin

Gëzim Krasniqi, sërish ai, del në konferencë për shtyp në prag të sfidës së fundjavës. Duket se është edhe çështje besëtytnie, pasi qendërmbrojtësi sjell fat sa herë del para medieve. Është java e derbit, një ndeshje tepër e…

Krasniqi sfidon: Titullin e dua në javën e fundit, në Korçë!

Partizani pret Skënderbeun këtë fundjavë, një ndeshje e madhe, që do të vendosë shumë gjëra, por jo gjithçka në garën për titull, siç e pranon edhe qendërmbrojtësi Gëzim Krasniqi, i cili sot ka folur në Supersport. “Përkrahjen e tifozëve…

Krasniqi e pëson keq në stërvitje

Vetëm një ditë para sfidës kundër Flamurtarit, Partizani ka marrë një lajm të keq, sepse qendërmbrojtësi Gëzim Krasniqi ka pësuar një dëmtim serioz në stërvitje. Një përplasje e paqëllimshme me Xhevahir Sukajn ka bërë që Krasniqi të…