Dy shqiptarë në fushë e 3 në stol, Lokomotiva thyhet në shtesë

Lokomotiva u mposht edhe në javën e dytë të kampionatit kroat, kësaj radhe nga ekipi i…

Lokomotiva mahnitet nga shqiptarët, zbarkon sërish në tokën kuqezi

Lokomotiva e Zagrebit nuk i ndahet futbollistëve shqiptarë. Fillimisht, ishte Eros Grezda ai që mbrojti ngjyrat…

Uzuni e Kastrati tundin rrjetën, fitore me goleadë e Lokomotivës

Plot 6 futbollistë shqiptarë janë aktivizuar në miqësoren e zhvilluar ditën e sotme midis Lokomotivës së…

Raporti me Uzunin, Kosova dhe Shqipëria: Rrëfehet talenti Kastrati

Lirim Kastrati është një ndër talentet më premtues të Kosovës. Sulmuesi i Lokomotivës së Zagrebit ka…

VIDEO | Cikalleshi asist në humbje, festojnë Uzuni e Kastrati

Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati gëzohen fitores së marrë sot në transfertë. Dy sulmuesit shqiptarë ishin…

Derbi i shqiptarëve në Kroaci, vetëm Uzuni e mbyll ndeshjen

Në kampionatin kroat të futbollit, është luajtur takimi mes Osijekut dhe Lokomotivës së Zagrebit, me të…

Kastrati: Jeta e gjyqtarëve në rrezik, arbitrat mund të bojkotojnë kampionatin

Presidenti i shoqatës së Arbitrave Shqiptarë të Futbollit ka paralajmëruar se “xhaketat e zeza” mund të…

Momenti “jo” i Lirim Kastratit, ngërçi i golave s’po njeh fund

Lirim Kastrati tregoi një formë të shkëlqyer në kampionatin kroat, teksa në nëntë ndeshjet e tij…

Herta e Berlinit eliminon PSG-në, minuta të plota për talentin Kastrati

Grupmoshat e 19-vjeçarëve të Hertës së Berlinit kanë eliminuar PSG-në në ndeshjen me eliminim direkt të…

Gol shqiptar për Lokomotivën, Kastrati dhe Uzuni të pandalshëm

Lokomotiva e Zagrebit po luan një miqësore përballë Goricës, me dyshen shqiptare Uzuni-Kastrati në formacionin startues…

Shqiptarët në Serie B, statistika të kënaqshme në fazën e parë

Shumë futbollistë shqiptarë zgjedhin shtetin fqinj, Italinë për të vazhduar karrierën e tyre dhe lojtarët kuqezi…

Kastrati dhe Memushaj nuk ia dalin në Verona, Peskara gjithnjë e më larg kreut

Peskara është mundur me rezultatin 3 – 1 në transfertën kundër Veronës. Portieri Elhan Kastrati dhe…

Rënie e frikshme e Kastratit dhe Lokomotivës, Ismajli feston me Hajdukun

Lokomotiva e Zagrebit, klubi ku aktivizohet Myrto Uzuni dhe Lirim Kastrati, nuk po kalon një moment…

VIDEO | Memushaj dhe Kastrati “ndërrojnë vendet”, Peskara nuk ia del

Peskara kthehet në shtëpi me 0 pikë nga transferta e Peruxhës. “Delfinët” u mundën me rezultatin…

Uzuni tani i paprekshëm në Kroaci, Lokomotiva “poker” ndaj Rudes

Myrto Uzuni e ka fituar vendin e titullarit në Kroaci dhe tashmë mund të konsiderohet i…

“Kroatët” nëpër kombëtare, shqiptarët janë dominues

Pasi janë mbyllur të gjitha ndeshjet e muajit tetor të Ligës së Kombeve të gjitha vendet…

VIDEO | Kastrati nuk ndalet, sërish gol me Lokomotivën

Lirim Kastrati është vetëm 19 vjeç, megjithatë është shënuesi më i mirë deri më tani me…

Shaland fton Kastratin, sulmuesi: Nuk do ta lë Kosovën për asnjë Kombëtare tjetër

Lirim Kastrati po bën mjaft mirë me skuadrën e tij Lokomotivat e Zagrebit, ku ka spikatur…

Kastrioti-Laçi: nga humbja tenistike, te dy të “mbijetuarit”

Për herë të fundit janë përballur në vitin 2014 dhe ishte ndeshja e parafundit e sezonit.…

VIDEO: Kastrati bomber dhe Uzuni titullar, Lokomotiva fluturon në Kroaci

Lokomotiva e Zagrebit është padyshim surpriza e këtij sezoni në futbollin kroat. Skuadra satelit e Dinamos,…

Tjetër vlerësim për Kastratin, përfshihet në formacionin e javës

Lirim Kastrati kaloi një fundjavë fantastike, ku shënoi tre gola në fitoren e Lokomotivës së Zagrebit…

Nga Roma te Bolonja, mbrojtësi shqiptar drejt zyrtarizimit

Në Seria A po shtohet dita-ditës numri i lojtarëve shqiptarë. Këtë verë mund të kalojë në…

Teuta ndahet me Markoviç, qëndron portieri Kastrati

Vladimir Prenga Teuta priti gjatë, por tani ka nisur rindërtimin dhe emri i parë i zyrtarizuar…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online