Browsing Tag

Jurgen Goxha

Turtulli nuk rinovon, edhe Jurgen Goxha në dyshim

Tirana ka pësuar disa ndryshime këtë verë. Junus Sentamu, Toni Mauexhe, Namdi Oduamadi dhe Vinsent Atinga janë zyrtarisht të larguar, ndërkohë që sërish do të ketë lëvizje në dalje. Marvin Turtulli mund të konsiderohet i larguar, pasi nuk…

Goxha bën gafë në rrjetet sociale, Tirana e ndëshkon

Jurgen Goxha, para pak ditësh ka komentuar në një faqe fansash futbollit dardan. Ajo që shkruante ishte e pahijshme, madje ofenduese ndaj shqiptarëve të Kosovës. Komenti i mbrojtësit të Tiranës ka bërë bujë në media dhe ka nxitur debate të…

Tirana “zien”, tension mes lojtarëve në stërvitje

Për të mos mjaftuar humbja e fundit me Flamurtarin, te Tirana tashmë ka edhe një çështje tjetër. Dy futbollistë të bardhebluve, Bedri Greca dhe Jurgen Goxha, kanë debatuar në stërvitje mes tyre dhe trajneri Ardian Mema i ka përjashtuar ata…

Goxha: Faleminderit Erzen, më çove në ekipin më të mirë!

Jurgen Goxha ka bërë hapin e madh, pasi sot ka firmosur për Tiranën. Qendërmbrojtësi prej rreth 10 ditësh ishte vënë nën urdhrat e trajnerit Ardian Mema dhe bindi. Bardheblutë i ofruan një kontratë dhe për herë të parë 26-vjeçari do të jetë…

Zyrtare | Tirana hap merkaton, firmos një mbrojtës

Tirana ka bërë afrimin e parë të merkato së dimrit. Qendërmbrojtësi Jurgen Goxha është lojtari më i ri i 24 herë kampionëve të vendit. Fima me futbollistin durrsak vjen pas një prove 2-javore, duke bindur trajnerin Ardian Mema.…

Tirana bën afrimin e parë, një mbrojtës goleador për Memën

Tirana ka nisur të lëvizë në merkato. Pas largimit të Dejan Blazhevskit te Rabotniçki, te bardheblutë ka ardhur një afrim për mbrojtjen dhe është një emër i njohur në Kategorinë e Parë. Jurgen Goxha, aktualisht pjesë e Erzenit, pritet të…