Browsing Tag

Hasan Lika

Befasia vjen nga Shkodra, largohet Hasan Lika: Ju falënderoj!

Dita e sotme ka qenë e fundit për Hasan Likën në drejtimin e Vllaznisë. Pas stërvitjes së paradites, ishte vetë Lika që i  ka komunikuar skuadrës këtë largim për arsye emigrimi. Edhe për SportEkspres.com, tekniku e konfirmon këtë largim për…

Vllaznia gati, Hasan Lika: Tani nis më e vështira!

Vllaznia e nis fazën e tretë në transfertë, pasi në javën e 19-të do të luajë në Peshkopi ndaj Korabit vendas. Në këtë përballje te skuadra shkodrane pritet të ketë ndryshime në përbërje dhe grupi nuk do të jetë i plotë, pasi do të mungojë…

Hasan Lika: Dinamo mbetet Dinamo, do të jetë e vështirë

Pas javës së 11-të në Kategorinë e Parë, skuadra e Vllaznisë kryeson Grupin A me 28 pikë, 4 pikë larg vendit të dytë, Erzenit. Por për trajnerin e shkodranëve, Hasan Lika, kjo diferencë duhet të ishte edhe më e madhe. “Natyrisht që kemi…

Asnjë dramë, Lika: Nuk ishte Vllaznia e zakonshme

Vllaznia u mposht në ndeshjen e fundit të fazës së parë. Iliria arriti që në shtëpi të fitojë, por gjithsesi kuqeblutë shohin përpara. Trajneri Hasan Lika, pas ndeshjes ka folur për mediat dhe ka analizuar përballjen e humbur në…

Lika paralajmëron Shënkollin: Nuk jemi Vllaznia e miqësores!

Vllaznia nesër përballet me Shënkollin në transfertë dhe si zakonisht trajneri Hasan Lika ka dalë para mediave dhe ka folur për ketë takim të radhës. tekniku kryeqytetas vlerëson kundërshtarin dhe tregon gjendjen e skuadrës dhe objektivin e…

Hasan Lika nuk gëzon: Na pret kampionat “ferri”

Vllaznia i ka fituar deri më tani të gjitha ndeshjet në kampionat. Dje shkodranët thyen Erzenin me një gol të Arsen Hajdarit, ndërkohë që pas ndeshjes trajneri Hasan Lika ka folur për mediat dhe pranoi se nuk ishte aspak e lehtë të merrnin…

Probleme te Vllaznia, por Lika do “kokën” e Veleçikut

Vllaznia kërkon të pestën fitore radhazi. Përballë do të ketë Veleçikun e Koplikut fqinj. Një derbi, që sigurisht shkodranët e kanë detyrim ta fitojnë. E thotë edhe trajneri Hasan Lika, i cili ka dalë para mediave si zakonisht. “Kërkojmë…

Lika: Harrojeni Kupën tani, kemi synim tjetër!

Hasan Lika, trajneri i Vllaznisë, e ka pranuar se skuadra e tij do të ketë vështirësi për fitimin e ndeshjeve. Ndaj Burrelit një ditë më parë triumfi erdhi vetëm në fund pas një goli të shënuar nga Silvio Zogaj. “Themi se do kemi…

Lika: Detyrim të kthejmë tifozët, jam i kënaqur pjesërisht

Trajneri i Vllaznia, Hasan Lika, pas fitores me Korabin, foli për “RTSH Sport” dhe u shfaq i kënaqur për fitoren dhe për rastet e shumta që krijuan lojtarët e tij. “Më kënaqin tre pikët, por pjesërisht edhe loja, pasi patëm raste të mira…

Vllaznia në Superiore? Lika u jep “recetën” lojtarëve

Vllaznia e nis kampionatin në shtëpi kundër Korabit. Nesër në “Loro Boriçi” skuadra e drejtuar nga Hasan Lika kërkon tre pikët e para, ndërkohë që trajneri kryeqytetas ka dalë sot para mediave në një konferencë për shtyp. “Jemi gati për…

Zyrtare: Vllaznia me trajner të ri dhe drejtor sportiv

Më në fund në Shkodër gjërat nisin të lëvizin dhe klubi shkodran ka bërë publik trajnerin e ri dhe drejtorin e ri sportiv. Kështu, pasi janë shqyrtuar kandidaturat, është vendosur që në krye të pankinës shkodrane të jetë Hasan Lika.…

Lika trajneri i ri, por ka dy probleme madhore te Vllaznia

Në Shkodër do kërkojnë t’i mbyllin llogaritë në kampionatin e Kategorisë së Parë sa më shpejt dhe të mendojnë për sezonin e ardhshëm në elitë. Momentalisht po punohet për ndërtimin e skuadrës së re dhe hapi i parë është emërimi i trajnerit…

Lika: Asgjë nuk ka mbaruar! Merkato? Të kapim Europën…

Hasan Lika vlerëson pjesën e dytë të skuadrës së tij dhe i gëzohet pikës së marrë. Sa i takon merkatos, ai nuk mendon për të, pasi do fillimisht të sigurohet Europa. “Ishte pozitive, bëmë një pjesë të dytë të mirë dhe e merituam barazimin…