Browsing Tag

Gugash Magani

Magani te Feronikeli? Vjen reagimi zyrtar

Gugash Magani, trajneri peqinas i Besës, është lakuar sot për një largim të mundshëm nga kavajasit drejt Kosovës, te kampionët e Feronikelit. Diçka e tillë është hedhur poshtë nga verdhezinjtë, që kanë dalë me një deklaratë dhe theksojnë…

Magani: Ky është futbolli, në Ballsh me një objektiv!

Bylisi dhe Besa, dy skuadra që deri disa javë më parë ishin rrotë më rrotë për vendin e parë në grupin B të Kategorisë së Parë, përballen mes tyre në stadiumin “Adush Muça” të qytetit të Ballshit. Gara ka përfunduar dhe skuadra e drejtuar…

Magani i qartë: Java më e rëndësishme, me Bylisin një finale

Besa-Bylis është ndeshja kryesore e kësaj jave në Kategorinë e Parë. Kavajasit i presin ballshiotët në shtëpi dhe do tentojnë të fitojnë dhe t’i barazojnë me pikë. Një sfidë që pritet të jetë tepër e luftuar, ndërkohë që do të transmetohet…

Besa pushim, programon miqësore me Flamurtarin

Besa është pushim këtë javë dhe shpreson që Bylisi kryesues të ndalet. Gjithsesi kavajasit nuk qëndrojnë pushim dhe kanë planifikuar të zhvillojnë një ndeshje miqësore, madje me Flamurtarin që garon në Superiore. Një ndeshje që vlen…

Festa e 7 marsit, surprizohet Gugash Magani

7 marsi njihet si Festa e Mësuesit dhe ajo është festuar edhe tek ekipi i Besës. Futbollistët kanë befasuar trajnerin e tyre, Gugash Maganin, ndërkohë që klubi ka postuar edhe videon nga momentet festive te verdhezinjtë. “Lojtarët…

Magani: Duhet më shumë besim, Besa lufton deri në fund

Skuadra e Besës së Kavajës është ndjekësja më e afërt e Bylist kryesues në renditjen e Grupit B të Kategorisë së Parë. Diferenca me -4 pikë nuk i ka ndalur kavajasit që të besojnë deri në fund kapjen e kreut të renditjes dhe ngjitjen në…

Magani ngre tonet në skuadër, kërkon impenjim e seriozitet

Dita e djeshme ka qenë një kërkesë llogarie e trajnerit Magani për skuadrën e Besës. Jo vetëm pas humbjes 0-3 të miqësores me Trepça ’89, por se trajneri këtu i është referuar impenjimit të lojtarëve gjatë tri javëve përgatitje e ndeshje,…

Çarls te Besa? Magani qartëson zërat e merkatos

Çinedu Çarls e ka mbyllur aventurën e tij të shkurtër me skuadrën e Rabotniçkit, ku u huazua nga Skënderbeu dy sezone më parë. Në 16 muaj me këtë skuadër, Çarls luajti në 45 ndeshje të kampionatit ku shënoi 12 gola, e tashmë është në tregun…

Rikthehet Gugash Magani, nënshkruan edhe talenti Deliu

Gugash Magani rikthehet të drejtojë në Shqipëri, pas asaj eksperience te Trepcca ’89 në Kosovë. Trajneri peqinas ka pranuar ofertën e bërë nga drejtuesit e Besës së Kavajës dhe është rikthyer pas shtatë vitesh në krye të verdhezinjve.…

Magani afër stolit të Laçit? Trajneri zbulon të vërtetën

Gugash Magani dha dorëheqjen nga Trepça 89’ me datë 31 tetor, duke i dhënë fund aventurës në krye të klubit nga Mitrovica. 53-vjeçari nga Peqini, i cili ka një eksperiencë të madhe në futbollin shqiptar, ka drejtuar më parë Shkumbinin,…

Largimi i Maganit, Trepça ’89: Iku prej lojtarëve

Gugash Magani është larguar nga drejtimi i Trepça ’89 dhe vendin e tij e ka marrë Sabit Osmani, zëvendësi i peqinasit gjatë kësaj periudhe. Klubi nga Mitrovica ka dalë me një komunikatë dhe e ka falënderuar Maganin. Jo vetëm kaq, por ata…

Rezultatet e dobëta, Gugash Magani jep dorëheqjen

Edhe më parë kishte thënë se do të bisedonte me drejtuesit për të marrë përgjegjësitë e tij, por te Trepça ’89 menduan të mos e mbyllnin bashkëpunimin me Gugash Maganin. Gjithsesi, duke parë që rezultatet nuk po vinin, “divorci” ishte i…

Josa mposht Maganin, Prishtina ruan hapin e Feronikelit

Prishtina i kundërpërgjigjet Feronikelit, teksa ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 në shtëpi kundër Trepçës ’89. Një derbi mes Mirel Josës dhe Gugash Maganit, që është fituar nga tekniku i bardhekaltërve. Skuadra kryeqytetase shënoi…

E ardhmja e Gugash Maganit, Trepça ’89 vendos

Gjërat nuk po shkojnë mirë për Gugash Maganin te Trepça ’89. Trajneri peqinas, i cili prej janarit të shkuar nisi një aventurë të re në Kosovë, këtë fundjavë u ndal me ekipin e tij në barazim 0-0 kundër Ballkanit. Pas ndeshjes, Magani u…