Browsing Tag

Grizman

Barcelona nuk zë mend, presioni i Atletikos nuk jep efekt

Atletik Madrid zbuloi pak ditë më parë detajet e bisedimeve që po zhvillohen për kartonin e Antuan Grizman. Katalanasit janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e largimit prej 120 milionë eurosh të francezit, por me një kusht. Barcelona…

Nuk është Grizman, Barcelona e ka gjetur lojtarin sulmues

Te Barcelona ka shumë zëra për afrimet e kësaj merkatoje vere. Antuan Grizman, edhe pse i lirë për t’u blerë, nuk bind drejtuesit katalanas, të cilët po shikojnë fillimisht për alternativa të tjera. Që nga largimi i Nejmar, krahu i majtë i…

Grizman te Bajern? Presidenti Hënes i “vë kapakun”

Edhe pse merkato e verës ende nuk ka filluar Bajerni i Mynihut i ka finalizuar me kohë dy afrimet e para. Dy kampionë bote si Benzhamin Pavard dhe Lukas Hernandez do t’i shohim sezoni tjetër me fanellën e kampionëve të Gjermanisë. Krahas…

Guardiola-Juve, më qartë se kaq nuk ka!

Juventusi është në kërkim të një trajneri. Maks Alegri nuk do të ulet më në stolin e bardhezinjve dhe drejtuesit e kampionëve të Italisë po punojnë për të arritur akordin me një emër të madh. Ëndrra e madhe quhet Pep Guardiola. Spanjolli…

“Presion” mbi Grizman, tre emra për sulmin e Barcelonës

Antuan Grizman do të largohet pas 5 vitesh nga Atletiko e Madridit. Sulmuesi francez  e shpalli vetë lajmin, ndërkohë që nuk dihet akoma klubi i tij i ardhshëm. Barcelona mbetet në avantazh, por për 28-vjeçarin ofertat janë të shumta.…

Barcelona apo Atletiko, Grizman pranë vendimit përfundimtar

Antuan Grizman duket se edhe këtë verë ka në mend ta mbajë opinionin sportiv nën dyshimet e të ardhmes së tij. Francezi ashtu si vitin e kaluar është në dyshim për të ardhmen e tij, nëse do të vazhdojë me Atletikon apo do të transferohet te…

E bujshme, Barcelona hidhet sërish në sulm për Grizman

Antuan Grizman ishte një ndër objektivat kryesor të merkatos së Barcelonës në merkaton e verës së vitit që lamë pas. Klubi katalanas ishte gati për të paguar klauzolën prej 90 milionë eurosh, por ishte vetë lojtari që “hodhi në erë”…

Grizman: Ronaldo i mahnitshëm, ata superiorë në çdo nivel

Antuan Grizman foli para gazetarëve pak momente pas mbarimit të ndeshjes në Torino. Sulmuesi francez komplimentoi Juventusin dhe Kristiano Ronaldon për ndeshjen e sotme dhe mori përgjegjësit e tij për paraqitjen e dobët. “E dinim që do…