Browsing Tag

Gjimshiti

Notat: Gjimshiti fitoi derbin shqiptar, Strakosha pa faj

Atalanta duket se nuk ka ndërmend të ndalet këtë sezon, me bergamaskët që morën një triumf jetik në sfidën direkte ndaj Lacios një ditë më parë, me shifrat 1-3. Protagonist në këtë takim ishte padyshim Berat Gjimshiti, i cili ishte pjesë…

Edhe Gjimshiti drejt Turqisë, gati oferta nga skuadra e njohur

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit, Berat Gjimshiti me shumë gjasa do të largohet nga Atalanta. 25-vjeçari ka luajtur vetëm 6 ndeshje si titullar nën drejtimin e Gasperinit këtë sezon dhe kjo gjë duket se do e çojë larg skuadrës…

Pas Sadikut, sistemohet edhe Gjimshiti

Lajmi ishte zyrtar prej ditësh, që kur Berat Gjimshiti shkoi në fazë përgatitore me Beneventon, por tashmë edhe klubi e ka zyrtarizuar. Me një komunikatë zyrtare, Benevento ka njoftuar marrjen e mbrojtësit shqiptar në huazim për një vit…

Zyrtare/ Gjimshiti transferohet te Benevento

Berat Gjimshiti është transferuar nga Atalanta te Benevento dhe tashmë nuk ka më asnjë dyshim. Mbrojtësi i kombëtares sonë, i cili vitin e shkuar ishte në huazim tek Avelino, duke shkëlqyer në Serinë B, tashmë është i Beneventos. Dje…

Gjimshiti në Serinë A, radha është e gjatë

Sezonin e fundit Berat Gjimshiti shpërtheu: tek Avelino u paraqit në mënyrë fantastike, duke qenë një titullar i paprekshëm dhe lider tek ekipi i Serisë B italiane. Aty Gjimshiti ishte në huazim nga Atalanta, që tashmë e ka kthyer në…

Gjimshiti: Izraeli nuk është më i mirë se ne

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Berat Gjimshiti, ka dalë sot në konferencën e zakonshme për shtyp, së bashku me Ledian Memushajn. Për futbollistin i cili vjen nga një sezon i shkëlqyer tek Avelino shpreson te fitorja në Izrael, duke…

Gjimshiti beson te kthesa në Izrael

Berat Gjimshiti ka qenë ditët e fundit në Tetovë, ku nën shoqërinë e mbrojtësit të Partizanit Arbnor Fejzullahi ka ndjekur edhe derbin mes Renovës e Shkëndijes. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, i cili sezonin e mbylli me Avelinon dhe do…

Gjimshiti shkëlqen edhe në derbi dhe tani e pret Atalanta

Avelino luajti sot derbin kundër Beneventos në Serinë B italiane, duke humbur 2-1, në një ndeshje mjaft të luftuar. Benevento luan për ngjitje në Serinë A dhe fitoi me meritë, por edhe Avelino luajti mirë dhe mund të barazonte. Si…

Ia hedh paq Avelino e Gjimshitit, vetëm 3 pikë minus

Frika e madhe ishte dënimi me 7 pikë minus, por Avelino ku luan Berat Gjimshiti ia ka hedhur paq, sepse procesi për trukime në sezonin 2013/14 ka përfunduar me masa të lehta, shumë të lehta në krahasim me kërkesat e Prokurorisë Federale.…

Lajm i keq për Gjimshitin, Avelino mund të dënohet

Djersa e derdhur në fushë mund të shkojë dëm tek Avelino, pasi skuadra e Berat Gjimshitit rrezikon të zbresë në zonën e ftohtë. Në renditje Avelino është në mesin e qetë të Serisë B, por sot ka vazhduar procesi për trukime nga sezoni…

Gjimshiti perfekt, Avelino kap mesin e tabelës

Nëse do të ishte në miqësoren ndaj Bosnje-Hercegovinës, me siguri do të kishim qetësi e ndoshta nuk do të pësonim gola aq naivë. Berat Gjimshiti është kthyer tashmë në një lojtar mjaft të rëndësishëm për Shqipërinë, duke parë që veç tij dhe…

Berisha fluturon, Mavraj e Abrashi barazim

Zbritën në fushë sot disa nga lojtarët e kombëtares shqiptare dhe më i lumturi ka qenë Etrit Berisha. Portieri ynë është tashmë titullar fiks tek Atalanta, që vazhdon të mahnitë, sepse sot mundi 1-0 Krotonen dhe gjithnjë e më shumë beson te…