Browsing Tag

Gatusso

Gatuzo: Nuk kemi vdekur, nesër do shihni 23 luanë në fushë!

Milani pret ditën e nesërme në “San Siro” Sampdorian, teksa kuqezinjtë duan të hedhin krizën që i ka kapluar dy ndeshjet e fundit. Një humbje në derbi dhe një humbje në mesjavë për Europa Ligë, kanë vënë në dyshim dhe pozitat e trajnerit…

Romanjoli i dëshpëruar: Duhet të kishim bërë më shumë!

Milan pësoi ditën e sotme një tjetër humbje, ku pas derbit të së dielës ndaj Inter, ishte Betis, që triumfoi në “San Siro” me shifrat 1-2. Një humbje që konfirmon momentin jo të mirë, që të besuarit e Gatuzos po kalojnë. Pas sfidës së…

Suso: Gatuzo madhështor, ju tregoj sekretin e asisteve!

Milani luan sot kundër Betis në Europa League, ndërkohë që para kësaj ndeshjeje ka folur për kanalet zyrtare të klubit spanjolli Suso. Fillimisht ai thekson se duhet të fitojnë këtë ndeshje, ndërkohë që beson se mund të bëjnë gjëra të mira…

Romanjoli me fjalë të mëdha: Ekipi do vdiste për Gatuzon!

Alesio Romanjoli ka folur dhe në lidhje me trajnerin aktual të Milan, Xhenaro Gatuzo. 23-vjeçari tha për “Sky Sport” se ekipi është gati të vdesë për Gatuzon në fushë, duke thënë fjalë mjaft të mira për teknikun. “Ne kemi besim të…

Gatuzo gjysmë i kënaqur: Duhet akoma përmirësim!

Milan triumfoi pasditen e sotme ndaj Kievos në shtëpi me shifrat 3-1. Një dygolësh i Higuain dhe një gol i Bonaventurës i japin fitoren e tretë radhazi kuqezinjve në të gjithë kompeticionet. Pas përfundimit të sfidës trajneri Gatuzo ka…

Gatuzo me sytë nga infermieria, dilema për tre lojtarë

Milani do të përballet nesër në transfertë me Empolin. Fitorja është detyrim për skuadrën Gatuzos, që me barazimin ndaj Atalantës ia kanë vështirusuar shumë vetes punën drejt objektivit mardhor: Renditjen në katërshen e parë. Sipas asaj…

Gatuzo në pikëpyetje? Leonardo qartëson gjithçka

Milani e pësoi në fund kundër Atalantës. Barazimi 2-2 në shtëpi djeg, ndërkohë që edhe trajneri Xhenaro Gatuzo është shprehur i zhgënjyer për faktin se skuadra e tij nuk arrin të luajë njëlloj për 90 minuta. Në Itali ka edhe nga ata që…

Gatuzo: Sinani problematik, Milani ka gjithçka për të humbur!

Milan debuton në Europa Ligë mbrëmjen e nesërme në transfertën e Dudelanzh. Ekipi nga Luksemburgu, për të parën herë në histori në fazën e grupeve të një kompeticioni evropian po përjeton një ëndërr pasi eliminoi Legian e Varshavës dhe…

Gatuzo i qartë: Duhet ndeshje e madhe edhe me Kaljarin

Gatuzo dhe Milani i tij rikthehen të luajnë në Serinë A pas ndeshjeve të kombëtareve dhe do të përballen mbrëmjen e nesërme ndaj Kaljarit në Sardenjë. Në konferencën e zakonshme përpara sfidës,  tekniku i Milanit nuk dëshiron të…

Ançeloti: Milanin e pres me ankth, Milik apo Sheva?…

Karlo Ançeloti u rikthye me fitore në Serie A  pas 9 vitesh “migrim” në Angli, Francë, Spanjë dhe Gjermani. Polaku Milik dhe Insinje shënuan nga një gol secili për t’i dhënë tre pikëshin Napolit. Tani i gjithi fokusi shkon drejt sfidës së…