Incidenti i ndodhur pas golit ndaj Udinezes, jepet vendimi për Gatuzon

Milani arriti një fitore në frymën e fundit mbrëmjen e së dielës në “Friuli”, ndaj Udinezes, ku ishte Alesio Romanjoli, i cili shënoi në minutën e 97-të golin e fitores. Fillimisht goli i shënuar u anullua nga arbitri anësor, por pas rishikimit në sistemin VAR, goli u akordua i rregull dhe kuqezinjtë festuan fitoren.

Në kohën kur arbitri anësor anulloi çdo gjë për pozicion të parregullt, trajneri i Milanit, Xhenaro Gatuzo e la stolin e tij dhe shkoi deri tek anësori për të kërkuar llogari për golin e anuluar. Kjo ishte arsyeja që arbitri kryesor i takimit, e ndëshkoi teknikun e kuqezinjve me karton të kuq.

Ditën e sotme komisioni i disiplinës në federatën italiane ka dhënë vendimet e saj. Lidhur me çështjen e Gatuzos, Milani merr një lajm mjaft të mirë, pasi në ndeshjen ndaj Juventusit trajneri i tyre do të jetë në stol. Skualifikimi që mori nga kartoni i kuq, është hequr nga federata italiane dhe nuk do të ketë pezullim për të. Xhenaro Gatuzo ka marrë vetëm me një paralajmërim, për atë që ndodhi në ndeshjen ndaj Udinezes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online