Browsing Tag

Formula Uno

Triumf i Vershtapen, thyhet “hegjemonia” e Mercedes

Garuesi i skuderisë Red Bull, Maks Vershtapen, është shpallur fituesi i pistës së Austrisë. U desh të vinte gara e tetë e sezonit që vendi i parë të mos i përkiste njërit prej dyshes së Merdeces, Hemilton – Botas. Vendi i dytë në…

Hamilton i paprekshëm në Francë, vjen fitorja e gjashtë

Dominimi i Luis Hemilton dhe Mercedes në Formula Uno ka vazhduar edhe në pistën e Francës. Piloti anglez nuk e ka diskutuar për asnjë moment fitoren, duke bërë një ndër garat më të mira në karrierë. Hemilton mbajti një diferencë prej…

S’ka më shpresë për Ferrarin, FIA mban krahun e Hemilton

Federata Ndërkombëtare e Automobilëve (FIA) i ka kthyer përgjigje negative skuderisë Ferrari në lidhje me ankimimin e këtyre të fundit për penalizimin me 5 sekondat të pilotit Sebastien Fettel në pistën e kanadasë. Ylli gjermani i…

Hemilton triumfon në Bahrein, Lekler dhe Ferrari të pafat

Çmimi i Bahreinit përfundoi me një fitore dramatike të Luis Hemilton. Pjesa më e madhe e garës u dominua nga piloti i Ferrarit Sharl Lekler, por një avari në sistemin turbo i erdhi në ndihmë Hemilton, i cili i mori kryesimin 10 xhiro para…

Merr fund gjithçka, Hemilton fiton titullin e pestë kampion

Luis Hemilton është kurorëzuar si kampioni i Formula 1 për vitin 2018. Anglezi u rendit i katërti në garën e fundit të këtij viti atë të Meksikës. Ky është titulli i pestë kampion për Hemilton, arritje kjo që e ndan vetëm me argjentinasin…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online