Browsing Tag

FA Cup

Siti ka një shqetësim, Sterling emocionon 550 nxënës!

Mançester Siti po zhvillon një sezon fantastik. Djemtë e Guardiolës kanë fituar trofeun “Carabao Cup”, duke mposhtur Çelsin e Sarrit në finale dhe janë në garë për të gjithë kompeticionet ku marrin pjesë. Të shtunën luhet ndeshje…

VIDEO | Shuplaka e dytë brenda javës, Man Utd jashtë Kupës FA

Mançester Junajtid është eliminuar nga “FA Cup” pas humbjes 2 – 0 ndaj Ulvërhempton. Ekipi vendas bëri një ndeshje të madhe, duke qenë ekipi më i mirë përgjatë 90 minutave. Kjo është humba e dytë radhazi për "djajtë e kuq" pas asaj ndaj…

Guardiola: Nuk dua të fitoj në këtë mënyrë, më vjen keq!

Mançester Siti mori një kualifikim të çmendur në “FA Cup”, teksa përmbysi Suonsin në transfertë, duke fituar me shifrat 2-3. Goli i fundit ishte ai që shkaktoi polemika të shumta, pasi Serxho Aguero ishte në pozicion të dukshëm jashtë loje.…

VIDEO | Përmbysje e çmendur, Siti shokon Suonsin e Celinës

Mançester Siti ka triumfuar 2-3 në fushën e Suonsit, duke përmbysur disavantazhin e dyfishtë vetëm në minutat e fundit. Për skuadrën uellsiane, aktivizohet shqiptari Bersant Celina, i cili edhe gjeti rrugën e rrjetës, duke shënuar një…

VIDEO | Solskjaer pushton Londrën, Çelsi jashtë FA Cup

Mançester Junajtid kalon më tej në “FA Cup”, duke prekur çerekfinalet, pas suksesit të sotëm në sfidën ndaj Çelsit. Takimi i luajtur në “Stamford Bridge”, u mbyll me triumfin e pastër të miqve, me shifrat 0-2, në një ndeshje që u zgjidh që…

Zola: Nuk jam befasuar nga Solskjaer, ka një vizion të qartë

Mançester Junajtid dhe Çelsi do të përplasen nesër në raundin e pestë të Kupës FA dhe do të jetë sfida më e rëndësishme e këtij raundi. Të dyja skuadrat kërkojnë t’i shkojnë deri në fund këtij kompeticioni, pasi shihet si një mundësi e mirë…

VIDEO | Çelsi kalon pa probleme Shefilldin, Totenhem K.O

Çelsi ka kaluar pa probleme më tej në Kupën e Anglisë, teksa ka mposhtur lehtësisht me shifrat 3-0, Shefilld Uednesdej. Për blutë e Londrës, golat u shënuan nga Hadson Odoi dhe Uillian, i cili arriti të tundte rrjetën dy herë. Fillimisht…

Liverpuli “sakrifikon” kupën, Uolves eliminon të kuqtë

Livepuli është eliminuar nga “FA Cup”, pas humbjes 2 – 1 ndaj Uolverhemptonit. Himenez dhe Neves shënuan për vendasit, ndërsa belgu Origi shënoi golin e nderit për skuadrën e Jyrgen Klop. Për këtë takim, Klop kishte lënë pushim pjesën më…