Browsing Tag

Ernest Gjoka

“Rezultate zhgënjyese”, Gjoka e mbyll te Kukësi

Eliminimi në raundin e parë të kualifikueseve të Europa League ndaj hungarezëve të Debreçenit ka rezultuar “fatal” për të ardhmen e Ernest Gjokës në krye te stolit të Kukësit. Klubi verilindor ka komunikuar ditën e sotme ndërprerjen e…

Gjoka: Debrecenin e njohim mirë, na duhen lojtarë

Kukësi po përgatitet për ndeshjen me Debrecenin. Trajneri Ernest Gjoka po punon me ekipin në Ohër dhe tekniku kryeqytetas i gëzohet faktit që nuk kanë dëmtime këtë periudhë, edhe pse pranohet se grupi ka nevojë edhe për të tjerë…

Ernest Gjoka i qartë: Dua edhe dy lojtarë për sulmin!

Kukësi do të zhvendoset në Ohër, ku do të vijojë përgatitjet për ndeshjen me Debrecen. Stafi teknik, me në krye trajnerin Ernest Gjoka, do të fokusohen te studimi i kundërshtarit në të gjithë elementët e tij. “Po mundohemi të analizojmë…

Titulli “ha koka” trajnerësh, 4 vitet e fundit e faktojnë

Skënder Gega ikën kryelartë nga Partizani, pasi ktheu në kampin e kuq titullin kampin pas 26 vitesh. Tekniku nuk do të jetë në krye të “demave” për të mbrojtur titullin dhe nëse kthejmë kokën pas, në katër sezonet e fundit asnjë trajner…

Gjoka: Jam këmbëmbarë, patëm shumë probleme

Ernest Gjoka, trajneri i Kukësit, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport tha: “Ishte objektiv vendi i dytë dhe e arritëm. Kjo fitore na ndihmon, na mban në ritëm dhe me moralin lart. Nuk ishte ndeshja e duhur, por tani kemi dy ditë kohë…

Gjoka: E paimagjinueshme, ndeshja më e shëmtuar!

Ernest Gjoka, trajneri i Kukësit, dukshëm i zhgënjyer u shfaq pas humbjes me Skënderbeun. Në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport: “Sigurisht është ndeshja më e shëmtuar, nuk e imagjinoja. Ndodhi! Mund të humbni edhe vendin e tretë?…

Rexhinaldo dhe plani i merkatos, Gjoka i thotë gjërat troç

Kukësi është gati për ndeshjen me Skënderbeun, por mbi ta rëndojnë akuza për humbjes me Luftëtarin një javë më parë. Trajneri Gjoka, në konferencën e sotme për shtyp i ka anashkaluar ato. “Nuk kam koment dhe nuk më pëlqen të futem në këtë…

Gjoka: Ramën nuk e lëshojmë! Rexhinaldo? Pyesni klubin!

Kukësi luan nesër ndeshjen e kthimit në Kupë me Skënderbeun dhe këtë herë skuadra verilindorë do të jetë më e plotë. Trajneri Ernest Gjoka doli sot para mediave dhe fillimisht deklaroi: “Do shkojmë të luajmë ndeshjen tonë në Korçë, pa…

Gjoka: Sot nuk kishim fat, vetëm diçka na streson!

Ernest Gjoka, trajneri i Kukësit, e përsëriti se vendi i dytë ishte synimi i skuadrës së tij. Në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport tha: “Pretendoj të blindoj vendin e dytë. Nëse do vazhdonim me fitore dhe ata të bënin hapa fals, do…

Gjoka: Jemi të penalizuar, ndeshje me rëndësi të dyfishtë!

Kukësi do të përballet ditën e nesërme me Skënderbeun për të diskutuar gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë. Në kuadër të takimit, për mediat ka folur trajneri Ernest Gjoka, i cili e cilëson ndeshjen me rëndësi të dyfishtë.…

Gjici mbledh Kukësin e Gjokës, porosi e… batuta

Kukësi është gati për ndeshjen e sotme kundër Laçit. Verilindorët janë grumbulluar para sfidës me kurbinasit dhe objektivi është fitorja. Para kësaj përballje, presidenti Safet Gjici ka vendosur të takojë futbollistët e tij. Vetë klubi…

Gjoka: Shkodrën e ka kapur e keqja, Partizani me dy fytyra

Jemi vend të fortësh, këtë e dinë të gjithë. Kudo “peshku i madh e ha të voglin”, edhe pse shumëkush nga bota e politikës përpiqet të bëjë demagogji duke na thënë se Shqipëria është një vend i sigurt dhe ku jetohet mirë. Përralla, që as…

Zyrtare: Gjoka jep dorëheqjen, Kamza pa trajner sërish

Kamza, pas humbjes së pësuar me Kastriotin, ka mbetur edhe pa trajner. Ernest Gjoka e shprehu pas ndeshjes që do të rishikonte pozicionin e tij dhe tashmë është gjithçka zyrtare.  “Sot ishte një ndeshje për t'u fituar. Nuk u fitua dhe të…

Gjoka: Për mua nuk ishte penallti, ky episod na ndëshkoi!

Kamza pësoi një disfatë të rëndë pasditen e sotme, teksa humbja me Tiranën në shifrat 4-1 djeg shumë, gjithsesi loja e ekipit nga periferia e kryeqytetit, u ndikua dhe nga dalja e Beqirit me karton të kuq. Pas ndeshjes, trajneri i Kamzës,…

Gjoka: Pa Frashërin e vështirë, ja si shpëton Kamza

Trajneri i Kamzës Ernest Gjoka ka përpara vetes një mision të vështirë, teksa duhet të shmangë rënien e skuadrës nga Kategoria Superiore. Në një intervistë për “Supersport”, tekniku kryeqytetas flet mbi punën në fazën përgatitore dhe për…

Gjoka: Ja çfarë na duhet në merkato, askush nuk ka garanci

Kamza siguroi një trepikësh shumë të rëndësishëm përballë Skënderbeut. Goli i Masato Fukuit i dha fitoren vendasve, të cilët ngjiten në kuotën e 15 pikëve, duke spostuar Tiranën në zonën e ftohtë për momentin. Ernest Gjoka ka folur pas…

Prishet festa, Gjoka: Tani duhet të mendoj për rikuperimet

Ernest Gjoka,trajneri i Kamzës, u shfaq i kënaqur pas ndeshjes së fituar me Luftëtarin. Në lidhjen direkte me emisionin “Gol pas Goli”, në Supersport, ai analizoi triumfin e arritur dhe rëndësinë që kishte. Por, pavarësisht fitores, ka

Gjoka: Pika na duhej me patjetër, ishim të çoroditur  

Ernest Gjoka foli pas ndeshjes me Laçin në emisionin “Gol pas Goli”, në “Supersport”, teksa tregoi se skuadra e kishte të domosdoshme për të mos dalë pa pikë në këtë takim. TAKIMI - “E kishim ndërtuar ndeshjen që të mos dilnim pa pikë.…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online