Browsing Tag

“Eredivisie”

Zyrtare | Ajaks rinovon me goleadorin

Ditën e sotme klubi i Ajaks ka konfirmuar rinovimin me një nga lojtarët më të mirë të sezonit të kaluar. Dushan Tadiç do të jetë futbollist i klubit halandez deri në vitin 2023. Ai dhe drejtuesit kanë rënë dakort për të zgjatur…

Inter-Van de Bek, flet agjenti i lojtarit

Doni Van de Bek është një prej xhevahirëve më të çmuar të merkatos. Për yllin e Ajaksit interesohen një sërë klubesh të mëdha të Evropës. Totenhem, Juventus dhe Inter janë tre skuadrat, që e kanë shprehur më konkretisht dëshirën për ta…

Ajaksi në garë për tripletën, federata i vjen në ndihmë

Askush nuk do e besonte se Ajaksi do të gjendej në luftë për tripletën në fund të muajit prill. Ja që futbolli nuk rresht kurrë së surprizuari. Ekipi i famshëm nga Amsterdami ka zhvilluar një sezon të madh deri tani, mbi të gjitha nëpërmjet…

De Ligt: Presioni mbi Juven, ja si e njoha Mino Rajolën

Ajaksi do t’i luajë pa frikë dy ndeshjet kundër Juventusit në çerekfinalen e Champions Ligës. “Harkëtarët” kanë krijuar një ekip fantastik, me djem të rinj, të cilët mendojnë vetëm pët të sulmuar dhe shënuar sa më shumë. Matijs De Ligt…

Vrushaj i papërmbajtshëm, tjetër gol në Holandë

Sulmuesi me origjinë shqiptare Marius Vrushaj po kalon një moment të shkëlqyer në kampionatin holandez, ku u huazua gjatë merkatos së janarit nga Olimpiakosi te skuadra e Uilem II. Futbollisti 21-vjeçar shënoi golin e parë në takimin…

Shtatë klube pas De Jong, Reali i parakalon të gjithë

Frenki De Jong është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Barcelona mbetet në “pole position” për të siguruar shërbimet e 21-vjeçarit dhe vetë dëshira e lojtarit është të luajë me ekipin e Leo Mesit. Por, konkurrenca nuk do të jetë e…

VIDEO | Shpërthen Avdijaj, dopietë brenda tre minutash

Donis Avdijaj u transferua te ekipi i Vilem II duke u rikthyer në kampionatin holandez. Ekipi i tij po përballet me Herakles dhe lojtari, i cili mbushi 22 vjeç një ditë më parë, ka shënuar dy gola. Vilem II mbylli pjesën e parë me…

Tjetër huazim, talenti i Realit kalon te Viteshe

Martin Odegard do të vazhdojë të luajë në kampionatin holandez. 19-vjeçari i Realit të Madridit u aktivizua me ekipin e Herenvenit gjatë sezonit të kaluar, ku luajti bashkë më Arbër Zenelin, ndërsa këtë vit do të mbrojë ngjyrat e Viteshes.…