Tjetër huazim, talenti i Realit kalon te Viteshe

0

Martin Odegard do të vazhdojë të luajë në kampionatin holandez. 19-vjeçari i Realit të Madridit u aktivizua me ekipin e Herenvenit gjatë sezonit të kaluar, ku luajti bashkë më Arbër Zenelin, ndërsa këtë vit do të mbrojë ngjyrat e Viteshes.

Të dy klubet kanë zyrtarizuar marrëveshjen e arritur dhe Odegard, i cili shënoi 3 gola në 38 ndeshje me Herenvenin, është gati për të nisur aventurën e re me Viteshen. Klubi i ri i norvegjezit e ka nisur mirë sezonin e ri të “Eredivisie”, ku ndodhet në kuotën e katër pikëve mbas dy ndeshjeve të para.

Lojtari i talentuar do tentojë të lërë gjurmë me ekipin e ri, me shpresën për t’u rikthyer në Madrid dhe për të luftuar për një vend titullari.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.