Browsing Tag

Eibar

Atletiko fiton mes vuajtjeve, e nderon një francez

Një gol i Lemar 5 minuta përpara fundit të ndeshjes i dhuroi tre pikët ekipit “colchoneros” në transfertën e vështirë të Eibarit. Kundërsulm i shpejtë i miqve, Koke dhuroi asistin për francezin, me këtë të fundit që gjeti rrugën e rrjetës.…

VIDEO | Vendos Benzema, Reali fiton me përmbysje

Një dygolësh i Karim Benzema i dhuroi tre pikët Realit të Madridit. Ekipi i Zidan mposhti në shtëpi Eibarin me rezultatin 2-1. Pjesa e parë përfundoi me avantazhin e miqve, të cilët shënuan një gol të bukur me anë të Mark Kardonës.…

Emeri gjen pasuesin e Ramsejt, emër surprizë nga Spanja

Aron Ramsej do të jetë një lojtar i Juventusit duke nisur nga sezoni i ardhshëm, me Arsenalin që humbet një nga lojtarët më të rëndësishëm. Uellsiani aktivizohej prej gati një dekade në “Emirates Stadium” dhe tani “topçinjtë” do të kenë një…

VIDEO | Rikthehen retë e zeza, Eibari shkatërron Realin

Shkarkimi i Lopeteguit dhe ardhja e Santiago Solarit në stol krijoi idenë që Reali i dha fund krizës. Katër fitore rresht mes kampionatit, kupës dhe Champions-it, por ekipi “merengues” u rikthye te rezultatet negative. Eibari arriti një…

Kartonë të kuq dhe gola, Eibar ndal Alaveshin

Alaveshi është një nga surprizat më të bukura të Li Ligës në këtë sezon. Djemtë e Abelardos renditen në vendin e dytë në kampionat, ndërsa sot janë mposhtur në transfertë përballë Eibarit. Gola, kartonë të kuq për të dy ekipet, ndërsa tre…

Barcelona shkatërron Eibarin, Mesi shënon katër gola

Dikush të gjejë ilaçin për të mposhtur Barcelonën! Skuadra katalanase e këtij sezoni është e pamëshirshme ndaj çdo rivali dhe duket se trajneri Valverde do të vendosë disa rekorde, sepse po rikthen Leo Mesin me shokë në stilin e para disa…