VIDEO | Vendos Benzema, Reali fiton me përmbysje

Një dygolësh i Karim Benzema i dhuroi tre pikët Realit të Madridit. Ekipi i Zidan mposhti në shtëpi Eibarin me rezultatin 2-1. Pjesa e parë përfundoi me avantazhin e miqve, të cilët shënuan një gol të bukur me anë të Mark Kardonës.

Vendasit reaguan në pjesën e dytë dhe përmbysën ndeshjen. Karim Benzema shënoi dy herë me kokë, pas asisteve të Asensios dhe Toni Krosit. Francezi është ngjitur në kuotën e 17 golave në kampionat, ndërsa Reali i afrohet Atletikos së vendit të dytë me dy pikë.

Eibari renditet në vendin e 11-të, duke mbajtur një pozicion në mesin e qetë të renditjes.

Real Madrid-Eibar 2-1
(Benzema 59’, 81’ / Kardona 39’)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online