Browsing Tag

Donnarumma

Milani përgatit spastrim, por 2 lojtarë nuk preken!

Sido që të shkojë në ndeshjet e mbetura të sezonit, Milani e ka kuptuar se ekipi aktual nuk ka të ardhme dhe nuk do të luftojë kurrë për më shumë se vendi i katërt, që edhe këtë vit po duket shumë larg. Për këtë arsye, drejtuesit e…

Zyrtare, Donaruma rinovon me Milanin!

Më në fund, mbyllet historia e lodhshme që acaroi Milanin dhe gjithë tifozët kuqezinj: Xhanluixhi Donaruma qëndron te Milani dhe ka rinovuar kontratën me klubin milanez. Numri 1 i “Djallit” ka firmosur rinovimin për 4 vite, me 6 milionë…

Flet Donaruma: E ardhmja ime, pas Europianit

Xhanluixhi Donaruma më në fund flet vetë, live, në konferencë për shtyp nga Polonia, ku po zhvillon Europianin me Italinë U21. Duhej të fliste për ndeshjen e nesërme kundër Spanjës, por natyrisht çështja e ditës mbetet Milani dhe…

Telenovela Donaruma, tani Raiola konfirmon takimin me Milanin

U bë telenovelë, për të mos thënë serial komik, pasi çdo ditë Donaruma është në qendër të vëmendjes dhe shpesh prodhon edhe lajme absurde. I tillë ishte ai i djeshmi: Donaruma fillimisht postoi në Twitter një shkrim: “DonaRaiola, dje,…

Milani pret blerje dhe… Donarumën

Milani vazhdon merkaton dhe thuajse ka mbyllur blerjen e mbrojtësit Konti nga Atalanta. Megjithatë, drejtori sportiv Fasone lë hapur merkaton për ndonjë emër me peshë dhe mbi të gjitha jep një lajm për Donarumën. "Presim ende diçka të…

Sinjale paqeje, vizita e Montelës lumturon familjen Donaruma

Xhanluixhi Donaruma dhe Milani po afrohen pak nga pak, pas krizës së javëve të fundit. Trajneri Vinçenco Montela ka vizituar familjen e portierit të talentuar të kombëtares italiane dhe ka qenë një gjest që ka kënaqur pa masë të afërmit…

Perez: Dua Donarumën, Ronaldo nuk ikën!

Florentino Perez është rizgjedhur president i Realit të Madridit dhe tashmë del hapur e më në fund flet për dy çështjet e mëdha të merkatos verore, që natyrisht lidhen ngushtë me Realin. Presidenti madrilen ka folur për radion spanjolle…

Milani në Poloni, për Donarumën apo pasuesin?

Xhanluixhi Donaruma refuzoi rinovimin me Milanin dhe kjo mbetet historia e verës deri tani, sepse bëhet fjalë për portierin që mendohet të jetë pasuesi i Bufonit dhe Milani shpresonte ta bënte simbolin e të ardhmes kuqezi. Tani Donaruma…

Saki: Donaruma, mosmirënjohje që më ka befasuar

Arrigo Saki flet për çështjen Donaruma dhe natyrisht fjalët e tij kanë peshë të madhe, sepse flet një dekan i futbollit kuqezi dhe atij botëror. Në editorialin e tij në Gazzetta dello Sport, trajneri legjendar ka qortuar ashpër Donarumën…

Milani vendos, Donaruma nuk është në shitje

Drejtori sportiv i Milanit, Masimiliano Mirabeli, ka lëshuar një intervistë për “Corriere dello Sport”, duke lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me Xhanluixhi Donarumën. Portieri i talentuar refuzon rinovimin, duke hyrë në vitin e…

Milani reagon, gati pasuesi i Donarumës

Donaruma refuzon rinovimin dhe kërkon të largohet? Asnjë problem, fundja Milani në histori nuk ka truumfuar falë portierëve, mjafton të kujtohet Sebastiano Rosi, titullar te Milani i Sakit dhe Kapelos, por asnjëherë nuk u bë i rëndësishëm…

Reali, pas kaosit Milan-Donaruma?

Mino Raiola godet sërish: këtë radhë ka futur në kaos Milanin, sepse po i heq lojtarin që mund të bëhej simbol i klubit për dy dekadat e ardhshme. Xhanluixhi Donaruma ka vendosur të refuzojë ofertën e Milanit për rinovim dhe tashmë largimi…

E bujshme, Donaruma i thotë “jo” Milanit

Xhanluixhi Donaruma nuk do të rinovojë me Milanin dhe tani është zyrtare. Portieri kuqezi, kontrata e të cilit mbaron në 2018, ka refuzuar ofertën kuqezi, nëpërmjet menaxherit Mino Raiola. Lajmin e ka bërë zyrtar administratori i…

Fasone i sinqertë: Donarumën e ka në dorë Raiola

Xhanluixhi Donaruma është telenovela e madhe e merkatos verore të Milanit, pasi klubi kuqezi po blen lojtarë cilësorë dhe po habit me shpejtësinë e lëvizjes në treg, por ndërkohë nuk po arrin të rinovojë me portierin e talentuar, i…

Donaruma-Milan, telenovelë pa fund

Deri në 31 gusht do të shohim shumë seri nga telenovela Donaruma-Milan, sepse zor se portieri do të rinovojë më herët, duke parë lojërat që po bën agjenti i tij Mino Raiola. Para dy ditësh Raiola, Donaruma e drejtori sportiv Mirabeli u…