E bujshme, Donaruma i thotë “jo” Milanit

Xhanluixhi Donaruma nuk do të rinovojë me Milanin dhe tani është zyrtare.

Portieri kuqezi, kontrata e të cilit mbaron në 2018, ka refuzuar ofertën kuqezi, nëpërmjet menaxherit Mino Raiola.

Lajmin e ka bërë zyrtar administratori i deleguar i Milanit, Marko Fasone: “Raiola na ka informuar se Donaruma ka vendosur të mos rinovojë me Milanin.

“Ne kishim bërë një propozim të rëndësishëm, lojtari e vlerësoi dhe ka bërë vlerësimin e tij jo thjesht ekonomik, por na ka komunikuar se nuk dëshiron të rinovojë.

” Vendimi i tij na ka kapur në befasi, sepse shpresonim se Donaruma do ta udhëhiqte Milanin drejt së ardhmes. Vendimi na lë një shije të hidhur, por natyrisht do të shohim nga e ardhmja”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online