Federer-Xhokoviç, Titanët përballen sonte pas dy vitesh e gjysmë

0

Roxher Federer dhe Novak Xhokoviç rikthehen të përballen me njëri-tjetrin pas dy vitesh e gjysmë pritje. Dy tenistët elitarë do të luajnë sot në orën 22:00 në finalen e “Cincinnati Masters”. Në duelin e fundit në vitin 2016, serbi triumfoi pas katër setesh në gjysmëfinalen e Australian Open.

Xhokoviç mundi në gjysmëfinale kroatin Marin Ciliç 6-4, 3-6, 6-3, ndërsa Federer fitoi ndaj belgut Gofin, i cili ka dha dorëheqjen në setin dytë. Federer u shpreh i lumtur që rikthehej të luante ndaj Xhokoviçit: Është bukur të ndeshem përsëri me Novakun. Ka kaluar shumë kohë dhe të dy kemi kaluar dëmtime e suksese të ndryshme që nga atëherë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.