Browsing Tag

dhuna

VIDEO | “Futboll apo mundje”, Veleçiku denoncon dhunën

Takimi i kësaj fundjave midis Veleçikut dhe Shënkollit u shoqërua me tension të lartë, kjo dhe për shkak të pozitave të vështira që ndodhen këto dy skuadra në tabelën e poshtme të Kategorisë së Parë. Klubi nga qyteti i Koplikut ka…

Ministri Lleshaj: Policia ka kosto, tifozët të identifikohen

Ministri i brendshëm, Sandër Lleshaj, foli në tryezën e përbashkët të mbledhur sot në Tiranë. Zyrtari i qeverisë foli për ashpërsim të kodit penal dhe nevojën për më shumë fonde për të rritur kapacitet për të mbarëvajtjen e kapaciteteve…

Nurishmi: Do kërkojmë ndryshimin e ligjit, ja situata e Kamzës

Shefi i sektorit të garave në “FSHF”, Lysien Nurishmi, ka qenë i ftuar në emisionin “Zona Gol” në “Supersport”.  Zyrtari i lartë i institucionit qeverisës së futbollit shqiptar, ka folur në lidhje me bojkotimin e aktiviteteve futbollistike…

Jareci: As në vitin 1997 nuk ndodhte diçka e tillë!

Sokol Jareci, dizenjatori i arbitrave në Federatën Shqiptare të Futbollit, i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH , ka komentuar ngjarjen e ndodhur pas ndeshjes Kamza-Laçi, ku u godit gjyqtari Eldorian Hamiti. "Deri pak para…