Browsing Tag

Devolli

Devolli: Nuk e prisja këtë rezultat, më duhen ende disa afrime

Nisi me sukses aventura e Bledar Devollit në krye të pankinës së Kastriotit. Suksesi i thellë ndaj një rivali direkt natyrshëm që e ka gëzuar teknikun e krutanëve, i cili nuk lë jashtë vëmendjes edhe merkaton. Në emisionin “Gol pas Goli” në…

Rekordmeni Stavri Nica: Më pëlqejnë sfidat, synojmë elitën

Dy ditë më parë trajneri Stavri Nica bëri kapërcimin e radhës në pankinë për këtë sezon. Pasi e nisi me Burrelin në Kategorinë e Parë, e vazhdoi aventurën brenda këtij sezoni me Kastriotin në Kategorinë Superiore, e tashmë “parkohet” në…

E vështirë për të qëndruar pushim, rikthehet Stavri Nica

Ashtu siç nuk përton të largohet kur situata nuk i pëlqen, ose ekipi nuk dhuron në fushë futbollin që kërkon, ashtu dhe rikthehet menjëherë në stol. Stavri Nica nuk mund të qëndrojë shumë kohë larg pasionit të tij, larg futbollit. Pasi e…

Në Berat nuk kanë frikë, për pikë në Lushnje

Faza e dytë ka rezervuar një ndeshje vërtetë shumë interesante për skuadrën e Tomorit, që do të luaj në transfertë përballë Lushnjës, në një derbi të ndezur, që ka sjellë emocione të forta tek sportdashësit e të dy qyteteve respektive.…

Humbja djeg, por Tomori mbështet trajnerin

Një humbje shtëpiake si ajo ndaj Bylisit fundjavën e kaluar natyrisht që djeg, sepse Tomori ka lëshuar sërish terren në renditje. Gjithsesi, duke vlerësuar punën mjaft profesionale të teknikut aktual Bledar Devolli, klubi dhe tifozët i…

Tomori nën presion, Devolli kërkon fitoren e parë në Berat

Të premten paradite Tomori ka mbyllur përgatitjet për sfidën e radhës në kampionat, kundër Turbinës në Berat. Është ndeshja e tretë shtepiake epr trajnerin Bledar Devolli, i cili ende nuk e ka shijuar fitoren para tifozëve beratas dhe…

Barazimi ndaj Orikumit, nuk ka furtunë në Berat

Barazimi kundër Orikumit fundjavën e shkuar krijoi jo pak shqetësim e dëshpërim tek Tomori, por klubi nuk ka në plan asnjë masë ndëshkimore. Ndonëse ka pasur aludime për gjoba ndaj lojtarëve, është vetë tekniku i Tomorit Bledar Devolli…

Devolli kërkon suksesin e parë: Tifozë, kemi nevojë për ju!

Pasi ka bërë një debutim të shkëlqyer në krye të Tomorit duke fituar në një transfertë të vështirë si ajo e Pogradecit, tashmë tekniku i njohur gjirokastrit Bledar Devolli, ka hedhur sytë nga takimi i radhës që beratasit do të luajnë ditën…

Misteret e largimit të Devollit dhe klubet tona dritëshkurtra

Tre javë: kaq u desh që në Superiore të largohej trajneri i parë dhe bëhet fjalë për një vendim krejt të pakuptimtë, sepse Kamza ka larguar Bledar Devollin. Është larguar një trajner pa nisur mirë shtatori, me vetëm pak javë përgatitje…

Devolli: Nëse shënonim penalltinë, flisnim ndryshe tani

Ndeshje e çuditshme ajo në Kamzë, ku Partizani vuajti shumë dhe ishte me fat për një orë lojë, ndërsa Kamza humbi një penallti, humbi raste dhe në pjesën e dytë humbi edhe ndeshjen. Trajneri Bledar Devolli nuk e qorton ekipin e tij, përtej…

Devolli sfidon hapur Tiranën

Bledar Devolli ka luajtur për tri sezone me skuadrën e Tiranës, ndërsa përgjatë karrierës së tij të gjatë në superiore gjirokastriti është ndeshur me dhjetra herë me bardheblutë, por si trajner takimi i së shtunës në Selman Stërmasi do të…

Bylisi nis avazin, Devolli lë stolin

Bylisi barazoi pa gola në sfidën e fundjavës ndaj Turbinës. Ka mjaftuar ky rezultat që të ketë zhvillime të reja në ekipin ballshiot, teksa dje pas seancës stërvitore ka pasur një takim mes krerëve më të lartë të skuadrës së Bylisit dhe…