Browsing Tag

demtimi

Sezoni më i pafat për yllin e Sitit, dëmtohet sërish

Ylli i Mançester Sitit, Kevin De Brujne po kalon sezonin e tij më negativ në karrierë, pasi ka qëndruar për shumicën e kohës jashtë fushave të blerta për shkak dëmtimi. Mesfushori belg u rikthye tre javë më parë nga një dëmtim afatgjatë dhe…

Brozoviç shqetëson Interin, mësohet shkalla e dëmtimit

Sezoni po shkon drejt fundit dhe vështirësitë e arritjes së objektivave rriten. Shumë lojtarë ndihen të lodhur dhe disa prej tyre janë të pafat, duke u dëmtuar në momentin kur ekipi ka më shumë se kurrë nevojë për ta. Marselo Brozoviç…

Spaleti me dhimbje koke, konfirmohen problemet e mbrojtësit

Luçiano Spaleti ka marrë vesh një lajm të keq përpara sfidës kundër Lacios, që zhvillohet të dielën në mbrëmje në “San Siro”. Stefan De Vrij ka probleme muskulore dhe ekzaminimet mjekësore kanë vërtetuar diçka të tillë, duke përcaktuar dhe…

Laçi merr lajmin e keq, Elvi Berisha rikthehet në prill

Skuadra e Laçit do të luajë kundër Kastriotit ditën e diel, një transfertë shumë e vështirë për kurbinasit. Përveç vështirësisë së takimit, trajneri Prenga duhet të bëjë edhe pa shërbimet e mesfushorit anësor, Elvi Berisha. 19-vjeçari u…

VIDEO | Lajme të mira për Klop, rikthehet ylli i skuadrës

Sezoni futbollistik është futur në fazën më të ngarkuar dhe ndeshjet janë çdo tri ditë për skuadrat elitare të Europës. Edhe Liga e Kampionëve është futur në fazën më të rëndësishme, ajo me eliminim direkt dhe të gjithë trajnerët do të…