Browsing Tag

Demi

E shkarkoi dhe i mbeti peng, Demi e do sërish në stol

Skënder Gega u largua nga Partizani tre ditë më parë dhe emrat si trajner i ri i “Demave”, nuk kanë munguar. Megjithatë, Telesport raporton se drejtori i të kuqve, Olsi Rama, po mendon të rikthejë Adolfo Sormanin. Trajneri italian e…

Demi: Meritonim fitoren, uroj t’i kemi gjunjët e fortë

Numri një i Partizanit, Gazmend Demi është shumë pranë objektivit madhor të tij, të fitojë titullin kampion në Shqipëri. Presidenti i “Demave” ishte i pranishëm sot në “Loro Boriçi”, ku pa skuadrën e tij të marrë një pikë të vyer përballë…

EKSKLUZIVE/ Moxhi vazhdon bashkëpunimin me Partizanin

Partizani vijon punën për edicionin e ri, me objektivat që mbeten të njëjta, për të rikthyer titullin në kryeqytet. Një mision jo dhe aq i lehtë, duke ditur se të gjitha skuadrat janë forcuar ndjeshëm dhe pritet që të jetë një kampionat…

Supersfida e javës, Takaj apo Demi?

Skënderbeu-Partizani nuk është vetëm dueli mes dy klubeve ndër më të rëndësishëm në vitet e fundit në futbollin shqiptar. Është ndoshta dhe dueli mes dy presidentëve, dy personazheve shumë interesantë, te cilët kanë investuar në futboll dhe…

Demi: Nuk kënaqem me barazime

Presidenti i Partizanit, Gaz Demi, si zakonisht flet shumë pak dhe nuk ka qejf të ndalet në deklarata të gjata për mediat. Edhe sot, pas barazimit kundër Kukësit, bosi i të kuqve ka lënë stadiumin pa u ndalur gjatë, ndërsa për Supersportin…

Demi: Dua titull e kupë, por trofeu im është stadiumi i ri

Mark Julianon e ka prezantuar sot presidenti i Partizanit Gaz Demi, i cili ka prekur çështje të ndryshme, duke mos u ndalur vetëm te trajneri i ri. "Partizani ka vite që i shkon pranë, por s’ka arritur të marrë akoma një trofe. Klubi ka…

Asnjë kontakt dhe ftohje e dukshme, Demi largon Starovën?

Presidenti i Partizanit dhe këshilltari i tij nuk janë takuar që pas largimit të tij. Numri një i klubit nuk dëshiron që Moxhi të ketë ndërhyrje “Starova do të dalë me mua në pension”, - shprehej presidenti Gaz Demi, për një prej…

Moxhi me trajner italian, Demi marrëveshje me Duron!

Situatë e çuditshme te klubi i kuq. Moxhi për “Sport Ekspres” deklaroi se do të vijë trajner i huaj, por ndërkohë mësohet se presidenti nuk ka ndërmend ta presë gjatë Vladimir Prenga Largimi i Sulejman Starovës, gjë që pritej prej…

Demi duhet të zgjedhë mes Starovës e Milinkoviçit

Kush do të jetë i radhës? Trajneri, sigurisht. Sulejman Starova mund të dalë në pension te Partizani, por e ardhmja e tij është tashmë e vulosur. Nuk do të jetë më trajner i “demave” dhe largimi i tij është vetëm çështje ditësh. Trajneri i…

Demi paralajmëron ndryshime në stol: Milinkoviç na intereson

Presidenti i Partizanit, Gaz Demi, ka folur për “RTSH Sport”, duke komentuar shortin në Europa League, që i ka vënë të kuqtë përballë Botevit të Plovdivit, por ka folur edhe për merkaton. “Siç e dini të gjithë Partizani po ringrihet…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online