VIDEO | Debutim magjik, fenomeni De Jong çmend katalanasit

Frenkie De Jong debutoi sot me Barcelonën në takimin kundër Çelsit. 22-vjeçari u aktivizua në fillim…

Nepotizëm i pastër, agjenti i De Jong i siguron të birit kontratë me Barcelonën

Transferimi i Frenki De Jong i kushtoi Barcelonës plot 75 milionë euro. Megjithatë, përveç shumës së…

Ajaksi drejt “shpërbërjes”, ja destinacionet e shtatë të larguarve!

Ajaksi zhvilloi një sezon të mrekullueshëm, me holandezët që bënë thuajse të gjithë dashamirësit e futbollit…

Barça në vështirësi për De Ligt, problem bëhet… kampioni i Botës!

Barcelona pak kohë më parë zyrtarizoi blerjen e Frenki De Jong nga Ajaksi për plot 75…

Tadiç: De Ligt dhe De Jong mund të luajnë për cilëndo skuadër në botë!

Mesfushori serb i Ajaksit, Dushan Tadiç, ka folur për dy shokët e tij të skuadrës, Matijs…

Pirlo: E ndiqja prej kohësh De Jong, ia sugjerova Juves disa herë

Frenki De Jong ishte në dyshim për të luajtur në takimin e djeshëm midis Juventusit dhe…

Ten Hag: De Jong duhet të rrezikojë, s’e prisja kurrë të ishim këtu

Ajaksi kreu një ndeshje fenomenale ndaj Juventusit në Amsterdam. Fatkeqësisht për djemtë e trajnerit Erik Ten…

Alegri e nis ditën keq, De Jong mban pezull Ajaksin

Juventusi do të presë mbrëmjen e nesërme Ajaksin në “Allianz Stadium”, për të luajtur aktin e…

De Jong i motivuar nga Barcelona: Më kërkuan të eliminoj Realin

Ajaksi do të ndeshjet sot në “Santiago Bernabeu” me Realin e Madridit. Ekipi holandez humbi takimin…

Avdijaj dhe Vrushaj, projekti i Vilem II duket i shkëlqyer

Jemi mësuar se skuadra e Ajaksit është ekipi që nxjerr talentet më të mëdhenj të futbollit…

VIDEO | Prezantim super për De Jong, Barcelona zyrtarizon talentin

Frenki De Jong është zyrtarisht lojtar i Barcelonës. Talenti holandez do t’i bashkohet katalanasve në fillimin…

Valverde nuk mban sekrete, sqaron çështjen e kontratës dhe merkaton e Barcelonës

Trajneri i Barcelonës Ernesto Valverte nuk ka “dribluar” pyetjet e gazetarëve në lidhje me të ardhmen…

Supertalenti i Ajaksit në ankand, babai i tij dëshpëron Bajernin

Jemi ende në mesin e sezonit, por klubet e pasur i bëjnë llogaritë me kohë për…

Holandezët dinë si të bëjnë biznes, Frenki De Jong pasuron klubin modest

Mesfushori i Ajaksit Frenki De Jong është holandezi më i përfolur në planet, kjo të paktën…

De Jong “zhgënjen” skuadrat e mëdha: Mund të qëndroj dhe një vit te Ajaksi!

Frenkli De Jong është një prej lojtarëve më premtues. 21-vjeçari i cili luan me Ajaksin ka…

Siti “parakalon” Barcelonën, gati 67 milionë euro për pasuesin e Fernandinjos

Mançester Siti dhe Barcelona janë përfshirë në një duel merkatoje. Objektivi i ty dy klubeve është…

Te Barcelona e kanë të qartë, në verë fillojnë “plaçkitjet” te Ajaksi

Jasper Silensen s’do të jetë holandezi i vetëm te Barcelona gjatë sezonit të ardhshëm.  Dy objektivat…

Ajaksi i mbyll derën të mëdhave: Nuk ka asnjë shans të kemi shitje në janar!

Ajaksi i Amsterdamit njihet si një ndër klubet që nxjerr talente të mëdhenj në futboll. Në…

Frenki De Jong, talenti holandez që po çmend Sitin dhe Barcelonën

Ajaksi i Amsterdamit është një ndër “fabrikat” më të mëdha të talenteve në mbarë botën. “Xhevahiri”…

Të gjitha rrugët të çojnë te… De Jong

Diçka është e sigurt te Barcelona: nuk ka asnjë zë kundër për transferimin e mesfushorit holandez…

Ajaksi në Champions, Barcelona humbet një mesfushor

Të luash me Barcelonën, Real Madrid apo Juventus e Bajern është një ëndërr për shumë futbollistë…

Barcelona “mësyn” për talentin e Ajaksit

Barcelona e ka ndarë mendjen: kërkon edhe një tjetër mesfushor pas Arturo Vidal. Katalanasit u munduan…

Reali llogarit gjithçka, katër emrat që zëvëndësojnë Modriç

Reali vazhdon punën në merkato dhe ka një plan nëse largon Luka Modriç. Nëse kroati largohet,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online