Mesazhi i Eriksen: Angli, kujdes Kosovën!

Kosova barazoi 2-2 në miqësoren me Danimarkën dhe tanimë skuadra e drejtuar nga Bernard Shaland mendon…

Hareide kritika lojtarëve: E morën lehtshëm, Kosova di të luajë futboll

Trajneri i përfaqësues së Danimarkës, Age Haraide, e cilësoi thjeshtë si një stërvitje takimin ndaj Kosovës,…

VIDEO | Kosova spektakolare, fitorja i “vidhet” vetëm në limite

Kosova dhe Danimarka janë ndarë në një barazim spektakolar 2-2 në takimin miqësor mes tyre. “Dardanët”…

Shaland: Refuzova miqësoren me Gjermaninë, Danimarka testi i duhur

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Shaland, ka folur para gazetarëve në daljen për shtyp që…

Dëmtimet “sakatojnë” mesfushën, Kosova me probleme para Danimarkës

Kosova do të zhvillojë ditën e premte një test miqësor ndaj Danimarkës në stadiumin “Fadil Vokrri”.…

Viti i vështirë i Shmajkëll: Mezi pres të mbarojë, u tregoj ëndrrën e presidentit!

Në fundin e vitit të gjithë bëjnë bilancet e tyre. 2018 mund të ketë qenë një…

VIDEO / Irlandezi ia çon nervat në kulm danezëve, “Fair-Play” nuk është në fjalorin e tij

Irlanda nuk mundi të hakmerrej ndaj Danimarkës për skualifikimin që këta të fundit i bënë atyre…

Tronditet kombëtarja daneze, trajneri diagnostikohet me kancer

Te kombëtarja daneze nuk po arrijnë do të gjejnë paqe. Lojtarët e përfaqësueses skandinave kanë sheshuar…

Dorëzohet DBU, marrëveshje me lojtarët

Danimarka u përfshi në kaos së fundmi, pasi lojtarët ishin në konflikt me Federatën Daneze të…

Kombëtarja e Danimarkës e shpërbërë, lojtari e merr vesh në… Aeroport

“Sherri” midis shoqatës së lojtarëve dhe drejtuesve të federatës daneze, solli një bojkot nga ana e…

Kombëtarja më absurde në botë, Danimarka humbet me nder në Sllovaki

Si mund të kalosh nga Kristian Eriksen me shokë tek disa futbollistë të kategorisë së tretë,…

Çmenduri daneze, ndaj Bejlit me punëtorë ndërtimi dhe kamarierë

Një përplasje midis drejtuesve të federatës daneze dhe lojtarëve të skuadrës kombëtare mbi ndarjen e të…

Kriza daneze, me ekipin e futsallës në Nations League!

Situata te kombëtarja e Danimarkës është delikate dhe shumë serioze. Lojtarët janë në konflikt të hapur…

Danimarka në kaos: Pezullohet trajneri, lojtarë në konflikt me Federatën

Kombëtarja e Danimarkës zbret të mërkurën në fushë për të zhvilluar miqësoren me Sllovakinë, që zhvillohet…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online