Browsing Tag

Danimarka

Mesazhi i Eriksen: Angli, kujdes Kosovën!

Kosova barazoi 2-2 në miqësoren me Danimarkën dhe tanimë skuadra e drejtuar nga Bernard Shaland mendon për sfidën me Bullgarinë, që është e një rëndësie tjetër. Loja e bërë ndaj danezëve ishte mjaft e mirë, ndërkohë barazimi është pritur…

Tronditet kombëtarja daneze, trajneri diagnostikohet me kancer

Te kombëtarja daneze nuk po arrijnë do të gjejnë paqe. Lojtarët e përfaqësueses skandinave kanë sheshuar mosmarrëveshjet me federatën, por për fat të keq një lajm tepër i trishtueshëm ka mbërritur fill pas grumbullimit të lojtarëve për…

Dorëzohet DBU, marrëveshje me lojtarët

Danimarka u përfshi në kaos së fundmi, pasi lojtarët ishin në konflikt me Federatën Daneze të Futbollit, që nuk lejonte lojtarët në ndeshjet e kombëtares të reklamonin në aksesorët e tyre sponsorët personalë. Kjo bëri që në ndeshjen e…

Kriza daneze, me ekipin e futsallës në Nations League!

Situata te kombëtarja e Danimarkës është delikate dhe shumë serioze. Lojtarët janë në konflikt të hapur me Federatën Daneze të Futbollit (DBU) për shpërblimet e parashikuara dhe të drejtat e imazhit. Danimarka zhvillon nesër ndeshjen…