Browsing Tag

Canelo

Befason Canelo, “triologjia” me Golovkin drejt kolapsit

Saul “Canelo” Alvarez dhe Gennady Golovkin kanë dhuruar 2 ndër duelet më të famshme të viteve të fundit. Në të dyja rastet verdiktin e dhanë gjykatësit. Dueli i parë u mbyll barazim, ndërsa në përsëritjen para një viti fitorja i shkoi…

Kovalev refuzon ofertën e Canelos, Golovkin qëndron në pritje

Boksieri rus Sergey Kovalev ka refuzuar duelin me meksikanin Saul “Canelo” Alvarez. Lajmi bëhet i ditur nga media amerikane “Sports Illustrated”. Plani i Kovalev është të mbrojë titullin e tij kampion bote në divizionin “light heavyëeight”…

Çmenduria e Canelos, kërkon duelin me rusin Kovalev

Boksieri më i njohur i momentit, Saul Canelo Alvarez, po planifikon të ndërmarrë duelin më të rrezikshëm të karrierës së tij. Kampioni i divizionit middleweight (72.5 kg) ka në plan të vihet përballë kampionit të divizionit light…

Kahn i motivuar para duelit me Crawford : Ky është shansi im!

Legjenda e boksit britanik, Amir Khan, është do të rikthehet në ring më datë 20 prill. Kundërshtari i 32-vjeçarit është mbajtësi i brezit kampione bote “WBO” në divizionin e peshës “welterweight” (deri në 66.5 kg), Terence Crawford.…

Golovkin rikthehet në ring, e sfidon boksieri amerikan

Boksieri kazak Gennady Golovkin do rikthehet në ring më datë 8 qershor. Kundërshtari i 36-vjeçarit do të jetë boksieri amerikan Brandon Adams, i cili ka një rekord prej 21 fitoresh dhe dy humbjesh. Ky do të jetë rikthimi i Golovkin në…

Golovkin nxeh duelin: Kanelo ka përdorur injeksione

Kur kanë mbetur vetëm tre ditë nga dueli midis Genadi Golovkin dhe Saul “Kanelo” Alvarez, ka ardhur dhe shkëndija e parë. Ka qenë boksieri kazak, ai që ka lëshuar një thumbim drejt rivalit të tij meksikan në lidhje me pezullimin  6 mujor që…