Çelsi shmang humbjen, Frajburgu i Abrashit fiton bindshëm

Sot janë luajtur shuëm sfida miqësore në të gjithë Europën, madje dhe skuadrat e njohura nuk…

Naingolan sulmon: Inter do pendohesh që më largove

Interi e largoi me pahir dhe Naingolan e pranoi dëshirën e Kontes, që përtej cilësive të…

Barrela mbushi arkën, Kaljari shpenzon 30 milionë euro

Kaljarit regjistroi shitjen rekord të historisë së klubit duke pranuar ofertën 40 milionë eurosh të Interit…

Ideja e fundit, Naingolan tenton rikthimin e madh

Raxha Naingolan është një prej lojtarëve që pritet dhe duhet të largohet nga Interi. Antonio Konte…

Barela kryen vizitat mjekësore, Interi i plotëson Kontes dëshirën

Nikolo Barela është një lojtar i Interit dhe Antonio Konte mund të buzëqeshë. Talenti i Kaljarit…

Një telefonatë bind Barelën, Interi rikthehet në garë

Ashtu si në fushën e blertë, edhe në merkato ndodhin surpriza nga më të ndryshmet. Interi…

Barela i Romës, presidenti i Kaljarit zbulon prapaskenën

Tomazo Xhulini, presidenti i Kaljarit, ka folur për mesfushorin Nikolo Barela, i cili me shumë mundësi…

Interi e ka seriozisht, ofertë e majme për të ardhmen e Italisë!

Interi ka treguar që për sezonin e ri ka ambicie të mëdha, teksa emërimi i Antonio…

Rinovim nga Whatsapp, surpriza e bukur në Serie A

Një rinovim origjinal, që pritet të bëhet zyrtar pas nënshkrimit të kontratës. Është thjeshtë çështje kohe,…

Interi nuk do asnjë yll të madh, ja strategjia dhe prioriteti i tyre

Lojtarë të rinj, me shumë cilësi, që premtojnë për të tashmen dhe të ardhmen. Kjo është…

Inter e ka seriozisht, favorit për “xhevahirin” e Serie A

Ata kanë bërë propozimin e tyre

“Po e kthejnë në barcaletë, ku dreqin e pa penalltinë ai shkencëtari i VAR-it?!”

Kaljari rezistoi mbrëmë kundër Napolit dhe ishte shumë pranë marrjes së një barazimi. Do të ishte…

VIDEO | Fitore me aromë Champions-i, Roma kalon presionin te Milani

Skuadra e Romës ka arritur të marrë një fitorë të çmuar ndaj Kaliarit në “Olimpico”. Djemtë…

VIDEO | Torino humbet trenin për Champions, tre kartona të kuq për një pikë

Torino nuk ia doli të fitonte dhe t’i afrohej Milanit të vendit të katërt. Ekipi granata…

“Dikush nuk mund të jetë edhe italian, edhe racist! Zero tolerancë!”

Për mua racizmi është sinonimi i injorancës. Askush nuk mund ta justifikojë

“Po sulmoj disa idiotë”, sherr në TV dhe Bonuçi që “i tërheq veshin” sulmuesit

Moise Ken vazhdon të shfaqë një formë të jashtëzakonshme sportive, duke shënuar 6 gola në 6…

VIDEO | Juve nuk fal as thërrimet, Serie A është për stërvitje

Juventusi duket i pamëshirshëm këtë sezon në Serie A. Edhe pse luanin me shumë lojtarë rezervë,…

Vazhdon revolucioni i stadiumeve, klubi i Serie A prezanton “shtëpinë” e re

Serie A është një ndër kampionatet ku shpenzohen shuma të çmendura parash, por në aspektin e…

VIDEO | Anulohet goli i vitit në Itali, rast i ngjashëm edhe në Superiore

Kaljari mposhti Fiorentinën me rezultatin 2-1, duke siguruar tre pikë të rëndësishme për mbijetesën. Pjesa e…

Një italian për mesfushën, Arsenali bën gati 50 milionë euro

Skuadra e Arsenalit duket se do të qëndrojë të bëjë merkato në Serie A, pas afrimit…

VIDEO | Interi i pafuqishëm pa Ikardin, Kaljari “asist” Milanit

Transferta në ishullin e Sardenjës ka rezultuar tepër e vështirë për Interin. Skuadra e Luçiano Spaletit…

VIDEO | Sampdoria rikthehet te fitorja, vendos i zakonshmi Kualjarela

Sampdoria është rikthyer te fitorja pas tre humbjeve rresht, duke mposhtur Kaljarin në shtëpi. Ka qenë…

VIDEO | Kaljari gjen fitoren e parë për 2019-tën, Pavoleti përmbys Parmën

Kaljari gjen fitoren e parë për vitin 2019, teksa ka triumfuar në shtëpi ndaj Parmës me…

VIDEO | Paketa dhe Piatek bëjnë Milanin me krahë, spektakël ndaj Kaljarit

Skuadra e Milanit ka bërë detyrën duke mundur në “San Siro” Kaljarin me shifrat 3 –…

Fermerët e Sardenjës i vijnë në ndihmë Milanit, bllokojnë stërvitjen e Kaljarit

Skuadra e Kaljarit ka hasur një pengesë të çuditshme gjatë ditës së sotme. Ekipi nga ishulli…

VIDEO | Atalanta ia del, Berisha-Gjimshiti një “mur” i pakalueshëm

Atalanta ka marrë një tjetër fitore në Serie A, pasi mposhti në transfertë ekipin e Kaljarit.…

Miliona nga Hong Kongu për Interin, gati dhurata për Spaletin

Pak kohë më parë doli lajmi i interesimit të një fondi nga Hong Kongu për blerjen…

Sarri kërkon zëvendësuesin e Fabregas, hedh sytë nga talenti 40 milionësh

Çesk Fabregas është thuajse një lojtar i Monakos dhe Çelsit i duhet që të zëvendësojë hapësirën…

PSG hap thesin për mesfushorin, Napoli ofertë talentit italian

Adrien Rabiot është pothuajse një lojtar i Barcelonës, ndërsa PSG ka gjetur zëvendësuesin e tij. Kampionët…

Xhuzepe Rosi sheh “dritë në fund të tunelit”, ka interes për të

Pak kohë më parë bëri shumë bujë në mediat italiane lajmi se Xhuzepe Rosi u pezullua…

Barela: Nuk luaj për Ferrari, ja ku ngjaj me Naingolan

Nikolo Barela, pjesë e Kaljarit, ka rënë në sytë e shumë klubeve të mëdha. Mesfushori me…

Milani dhe Interi në garë, 40 milionë € vlen “derbi” për mesfushorin

Milani do të përballet të dielën me Kaljarin në transfertë, ndërkohë që drejtuesit kuqezinj kanë piketuar…

Ditë zie për Kaljarin dhe Sent Etienin, ndahen nga jeta dy të rinjtë

Dita e djeshme ka sjellë lajme të kobshme për klubet e Sent-Etienit dhe Kaljarit, pasi secila…

Besim për Gjimshitin, rikthehet Etrit Berisha

Atalanta pësoi tre gola në ndeshjen me Romën, ndërkohë që edhe mund të kishte fituar, pasi…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online