Browsing Tag

Bylisi

Zyrtare: “Firo” te Bylisi, largohet një sulmues

Bylisi zhvilloi një ditë më parë një miqësore me Lushnjën dhe dalëngadalë po bëhet gati për Kategorinë Superiore. Ballshiotët po mundohen të përforcohen, por ka edhe largime. Pak ditë më parë te Bylisi u përshëndeten me mesfushorin…

Lëvizin te Bylisi, vjen firma e radhës

Bylisi ka nisur përgatitjet dhe po mendon për sezonin e ardhshëm në Superiore. Presidenti Besnik Kapllanaj po tenton të përforcojë ekipin dhe paralelisht edhe po nënshkruhen kontratat e reja me lojtarët e sezonit të shkuar. Një prej…

“Vllaznia nuk hidhet poshtë”, fjalë zemre nga Qardaku!

Eridon Qardaku ka zgjedhur klubin e Bylisit për të hedhur hapat e parë si futbollist profesionist. Sulmuesi shkodran, i cili spikati me të rinjtë dhe shënoi 21 gola sezonin e shkuar, ikën me Vllazninë në zemër. Ndjenjat e tij për ngjyrat…

Vllaznia në “gjumë”, Bylisi i merr goleadorin e moshave

Uheid Hoxha pak ditë më parë firmosi për Besën, ndërkohë që një tjetër futbollist i talentuar lë Vllazninë. Sulmuesi Eridon Qardaku ka pranuar propozimin e Bylisit dhe ka nënshkruar një kontratë që e lidh me ballshiotët për tre vitet e…

Mustafa te Bylisi? Klubi: Nuk kemi asnjë kontakt

Dose Kofi është i pari largim nga Bylisi, ndërkohë që ende nuk ka bërë asnjë afrim. Një ditë më parë u raportua nga mediat në Kosovë se është arritur akordi me mesfushorin Ilir Mustafa. Lojtari në fjalë ka dalë i lirë nga Liria e Prizrenit,…

Bylisi nis të lëvizë, konfirmohet largimi i parë

Bylisi nuk dëshiron të bëjë shumë ndryshime në skuadër. Drejtuesit do tentojnë të bëjnë 3-4 afrime cilësorë, ndërkohë që do të ketë edhe largime. Duke ditur që numri i të huajve që lejohet të luajnë është katër, duhen bërë llogari edhe me…

Murataj i habit të gjithë: Bylisi do tentojë Europën

Skuadra e Bylisit tregoi se ishte më e mira në Kategorinë e Parë në sezonin që u mbyll, jo vetëm se i sfidoi të gjithë rivalët në Grupin B dhe fitoi finalen me Vllazninë, por edhe për organizimin e seleksionimin e elementëve cilësorë që ka…

Merkato te Luftëtari? Bylisi zyrtarizon lëvizjen e parë

Bylisi po mendon për sezonin e ri dhe për këtë drejtuesit po tentojnë të bëjnë disa përforcime. Ballshiotët duan që të mos bien sërish në të Parën dhe për këtë presidenti Besnik Kapllanaj do të veprojë dhe të vërë në dispozicion të…

Bylisi kampion i së Parës, i jep “dajak” Vllaznisë

Milionat dhe trofeu i Kategorisë së Parë janë të Bylisit. Ballshiotët ia kanë dalë të mundin Vllazninë me rezultatin 1-3, madje kjo ka ndodhur me përmbysje.  Shkodranët shënuan të parët me anë të mbrojtësit rumun Dan Ignat. Reagimi i…

VIDEO | Mbyllet përfundimisht takimi, vendosin arbitrat

Besa-Bylisi është kryendeshja e javës në Kategorinë e Parë. Dy skuadrat ndahen mes tyre me tre pikë dhe ballshiotët synojnë të ruajnë diferencën minimalisht. Kavajasit duan tre pikët dhe ta lënë gjithçka për ndeshjen e fundit në Ballsh.…

Miqësoret e radhës, Kastrioti e Flamurtari në fushë

Laçi-Vllaznia dhe Tirana-Korabi ishin dy ndeshjet e zhvilluara ditën e sotme, ndërkohë që misioni më i vështirë ka qenë gjetja e arbitrave. U mendua se do të pranonin të gjykonin miqësore, por urdhri ka qenë i qartë: “Asnjë nuk duhet të…

Bylisi e Besa luftë në distancë, finale në Lezhë

E para vijon rrugëtimin e saj dhe sot zhvillohen disa takime mjaft interesante. Vllaznia pret lajme të mirë nga Lezha, ku përballen dy skuadrat që kanë më afër në tabelën e klasifikimit. Besëlidhja do kërkojë tre pikët ndaj Erzenit, skuadër…

Erzeni komplikon situatën e Vllaznisë, Bylisi e Besa super

Erzeni hap garën për kreun në grupin A, pasi kanë mundur shkodranët e Vllaznisë me rezultatin e pastër 2-0. Diferenca mes dy skuadrave ka shkuar në 4 pikë dhe shijakasit do mundohen ta ruajnë këtë distanca, pasi me përfundimin e fazës së…

Bylisi mendon për të ardhmen, huazohen tre të rinj

Bylisi kryeson grupin B të Kategorisë së Parë dhe synon ngjitjen në elitë. Për këtë presidenti Besnik Kapllanaj ka bërë disa lëvizje në merkato, duke u munduar t'i ofrojë teknikut Dovedan një skuadër sa më të plotë për të realizuar…

Prezantohet Shpëtim Moçka, vlonjati pranon ofertën

Shpëtim Moçka këtë verë ka pasur disa oferta. Nga Tirana ishte larguar prej kohësh, por duhej zgjedhur kontrata. Duket se tashmë edhe kjo çështje ka marrë drejtim, pasi sot portieri vlonjat është prezantuar në skuadrën e tij të re. Moçka…

Bylis “superior”, mposht bujshëm Flamurtarin

Si shumë skuadra të Superiores sot, edhe Flamurtari ka zhvilluar një takim miqësor, atë përballë Bylisit. Kryesuesit e Grupit B në Kategorinë e Parë kanë befasuar të besuarit e Ilir Dajës, duke i mundur këta të fundit me rezultatin e…

Skënderbeu në fushë, tre miqësore dhe dy dilema

Skënderbeu, ashtu si pjesa më e madhe e ekipeve të Superiore, nga nesër do të nisë përgatitjet dhe nisur nga kushtet atmosferike klubi ka vendosur që ekipi të stërvitet në Durrës. Ndërkohë janë mësuar edhe rivalët më të cilët korçarët do të…

Ultimatumi i FIFA-s për Bylisin, Mbella i jep fund dilemave

Bylisi kërkon të rikthehet në Superiore dhe deri më tani është në rrugën e duhur, pasi e ka mbyllur pjesën e parë të kampionatit në vendin e parë në grupin B. Gjithashtu presidenti Besnik Kapllanaj ka zgjidhur edhe një rrezik që i kanosej…

Portieri Bytyçi bën goleadorin, Bylisi thyen Apoloninë

Bylisi dhe Apolonia e kanë mbyllur vitin me një miqësore mes tyre dhe në fund rezultati i regjistruar ka qenë 3-2. Fierakët shënuan të parët me kapitenin Hysenshahaj, ndërkohë që më pas erdhi edhe goli i barazimit. Ballshiotët kishin edhe…

Besa, me “përforcime” drejt finales me Bylisin

Besa do të kërkojë të rimarrë kreun e renditjes në grupin B dhe për këtë duhet të mundë skuadrën e Bylisit. Klubi verdhezi ka menduar që t’i mundësojë ekipit mbështetje edhe nga tifozët. Për këtë ka transport falas për mbështetësit e…

Supersfidat e së Parës, ka ndryshim plani nga FSHF

Nga e shtuna deri të hënën luhen ndeshjet e radhës së Kategorisë së Parë. Shumica e ndeshjeve zhvillohen të shtunën, ndërkohë që së fundmi ka një ndryshim për dy takime. Vllaznia ka njoftuar se përballja me Besëlidhjen nuk do të luhet të…

Bylisi thyen Pogradecin, kreu një pikë larg

Bylisi mori tre pikë të arta dhe tanimë renditen në vendin e dytë në klasifikim. Ballshiotët ia kanë dalë të mundin me rezultatin minimal 1-0 Pogradecin dhe në fund festa kanë qenë e gjitha e tyre. Në stadiumin “Adush Muçaj” është…

Tomori përmbys Albpetrolin, paqe mes Luftëtarit dhe Bylisit

Tomori ka fituar me përmbysje miqësoren me Albpetrolin. Beratasit triumfuan me rezultatin e ngushtë 2-1, ndërkohë që pjesa e parë e takimit nuk prodhoi gola. Miqtë nga Patosi ishin ata që shënuan të parët. Muhameti shënoi në portën e…

Bylisi edhe më i plotë, vjen afrimi i fundit i merkatos

Bylisi do Superioren, por kampionatin e nisi me një humbje të pësuar në transfertë me Egnatian. Edhe në Kupë kundër Tomorit ballshiotët u mundën, ndaj edhe kërkohet me çdo kusht fitorja në shtëpi me turbinën të shtunën. Së fundmi në…

Frikë para ndeshjes, Tomori shpjegon mbylljen e stadiumit

Tomori ka vendosur të mbyllë dyert për ndeshjen e kupës kundër Bylisit dhe vendimi ka qenë i klubit, për disa arsye. “Sport Ekspres” ka kontaktuar me drejtues të klubit dhe specialisti i sporteve në bashki, Alban Pambuku, ka deklaruar:…

Kofi Doseh afrimi i radhës, Bylisi e mbyll me 15 përforcime

Bylisi ka bërë disa afrime këtë verë, teksa numri i lojtarëve që kanë nënshkruar me ballshiotët ka shkuar në 15. I fundit që është zyrtarizuar është sulmuesi Kofi Doseh. Futbollisti 26-vjeçar ka qenë vjet pjesë e Skopje, klub që ra nga…

Luftëtari shpërndan të rinjtë, huazime në të Parën

Luftëtari ka në ekip shumë të rinj, ndaj edhe huazimi i një pjesë të tyre është rruga e duhur për t’u dhënë mundësinë atyre që të zhvillohen, pasi në Gjirokastër nuk do të mund të kenë hapësirat e duhura. Së fundmi është zyrtarizuar kalimi…

Bylisi gati, Kapllanaj gjen trajner në Serbi

Bylisi më në fund ka zgjedhur trajnerin e ri dhe do të jetë i huaj. Klubi ballshiot ka nënshkruar me serbin Veljko Dovedan, i cili sezonin e fundit nuk rezulton të ketë drejtuar ndonjë ekip. Verën e shkuar ai ishte në krye të Temniç…

Teuta huazon Lajthinë, Bella ikën nga Bylisi dhe gjen ekip

Teuta ka bërë disa afrime këtë verë, sidomos në qendër të mesfushës. Nisur nga kjo, drejtuesit e klubi kanë menduar të huazojnë mesfushorin Xhonathan Lajthia, i cili pjesën e dytë të sezonit pati hapësira vjet me durrsakët. Stavri Nica e…

Bylisi në merkato, konfirmohen edhe dy afrime

Bylisi ka bërë dy përforcime së fundmi. Ballshiotët kanë marrë nga Pogradeci Ildi Shyti dhe Jugersi Liçkollarin dhe tashmë është zyrtare. Klubi ballshiot ka njoftuar përmes faqes zyrtare në "Facebook". Shyti luan në qendër dhe në…

Zisi te Kamza? Ballshiotët zbulojnë gjithçka

Bylisi kërkon të rikthehet në Superiore, por ndërkohë tenton edhe të gjejë të rinj interesantë në rrethe, por edhe jashtë vendit. Një nga lojtarët e zbuluar vjet është edhe sulmuesi anësor Niko Zisi. I riu, i cili mbush 23 vjeç më 24 gusht,…